Kaká: Myślę, że potwierdzenie Piolego było dobrą decyzją

Kaká: Myślę, że potwierdzenie Piolego było dobrą decyzją

Kaká udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 Mam nadzieję, że wkrótce w Milanie pojawi się więcej zawodników z Ameryki Południowej, najlepiej z Brazylii. Milan, podobnie jak Inter to zawsze był klub o charakterze międzynarodowym.

 Co podoba Ci się w obecnym Milanie?

 Podoba mi się połączenie senatorów z młodymi zawodnikami. Kiedy dołączyłem do Milanu, byłem młody i spotkałem specyficzną strukturę, która bardzo mi pomogła. Ważne jest, aby to kontynuować. Wydaje mi się, że fundusz Elliott wybrał właściwą strategię, którą zarządza Ivan Gazidis. Praca Paolo Maldiniego, a wcześniej Bobana była ważna. Podoba mi się strategia Milanu. Uczenie się od najstarszych jest podstawą. Bez takich zawodników w Milanello nie stałbym się tym, kim byłem.

 Czy młodzi zawodnicy są niewystarczający, aby osiągnąć sukcesy?

 Wydaje mi się to oczywiste. Spójrzmy na model Arsenalu. Ich projekt wydaje się być dobry, ale w ostatnich latach nic nie wygrali. Musimy być bardziej konkretni. Według mnie współpraca senatorów z młodymi zawodnikami to dobra droga na przyszłość.

Pirlo, Gattuso, Milan. Komu będziesz kibicował w tych pojedynkach?

 Jestem miłośnikiem piłki nożnej. To oczywiste, że będę kibicował Milanowi. Kocham moich przyjaciół, ale nie można zrezygnować z przynależności do klubu, która wykracza poza wszelkie uczucia, nawet do tych, z którymi przeżyłem tak wiele.

O Ibrahimoviciu:

 Jego obecność sprawia, że wszyscy się rozwijają pod każdym względem. Ibra bardzo pomaga młodym zawodnikom, sprawia, że zespół się rozwija, zespół potrafi utrzymać grę na wysokim poziomie i zawodnicy grają z zmniejszą presją. Sezon będzie długi i trudny. Założę się, że taki zawodnik jak on zrobi różnicę.

 Jakie są Twoje plany na przyszłość?

 Najlepiej czułbym się, pracując za biurkiem. Moja rodzina właśnie się powiększyła wraz z narodzinami mojej córki, Estery. Z powodu pandemii, UEFA była zmuszona odwołać wiele spotkań dotyczących mojego kursu. Zobaczymy, co się stanie. Najważniejsze jest to, aby na świecie było jak najmniej chorych. Mediolan i Włochy bardzo ucierpiały z powodu pandemii. Brazylia również musi się zmierzyć z tym ogromnym problemem.

Co możesz powiedzieć o Piolim? Czy kontynuowanie z nim współpracy było dobrą decyzją?

 Przeprowadzanie zmian w dość krótkim czasie często się nie opłaca. W Brazylii często jest tak, że po dwóch słabych spotkaniach trener jest zwalniany i wraca do domu. Jeśli chcesz zbudować pewne podstawy na przyszłość to musisz patrzeć szerzej. Myślę, że potwierdzenie Piolego było dobrą decyzją. Milan gra dobrą piłkę i ma jasne pomysły. Powrót na szczyt jest długą drogą, ale uważam, że klub osiągnie swój cel.

 Gdybyś miał wskazać dwa nazwiska, które będą miały największe znaczenie w nadchodzących derbach to kogo byś wybrał?

To proste - Ibrahimović, lider oraz Lukaku, który bardzo dobrze porusza się po boisku. To bardzo inteligentny zawodnik. Milan lubi grać swoją piłkę i cieszyć się grą. Inter ma twarz Conte. To zespół, który nigdy się nie poddaje. Jaki będzie wynik? Milan wygra 2:1. To będzie wymagające spotkanie.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    W pełni zgadzam się z Kaką. Fajnie by było, gdyby kiedyś dołączył do Maldiniego.
  • avatar
    Paolo03
    Kaka mój największy idol z dzieciństwa. W pełni się z nim zgadzam, że zespół potrzebuje kilku doświadczonych zawodników aby dac do zrozumienia tym młodszym.