Kaká: Mam nadzieję, że pewnego dnia będę pracował w Milanie jako dyrektor sportowy

Kaká: Mam nadzieję, że pewnego dnia będę pracował w Milanie jako dyrektor sportowy

Ricardo Kaká udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co były piłkarz Milanu miał do powiedzenia:

O derbach:

Derby to wyjątkowe spotkanie, a atmosfera podczas tego meczu jest wyjątkowa. Miałem wielkie szczęście, ponieważ moja pierwsza bramka w koszulce Milanu była właśnie przeciwko Interowi. Strzeliłem wiele bramek podczas innych spotkań derbowych nawet w Lidze Mistrzów, ale to trafienie ma szczególne miejsce w moim sercu. Udział w takim meczu daje ci naprawdę wiele. Trener nie musi zbyt wiele robić aby zmotywować odpowiednio zespół przed tym meczem. W mieście panuje niesamowita atmosfera i to już jest wielką motywacją.

O Paquecie:

Jesteś zawodnikiem ze świetlaną przyszłością. Otrzymał już szansę w reprezentacji Brazylii. Moim zdaniem lepiej nie dokonywać w porównaniu do innych zawodników ponieważ widziałem wiele przypadków, w których to zawodnicy byli porównywani do Pato, Ronaldinho, Cafu, Rivaldo i wielu innych Brazylijczyków, którzy byli częścią historii Milanu. Musimy unikać tych porównań, nie tylko ze mną. Dzięki temu zawodnik może przybyć do nowego klubu bez niepotrzebnej presji i grać ze spokojem. Mam nadzieję, że ten transfer będzie dobry dla Milanu. Jestem pewien, że tak właśnie będzie.

Czy wrócę do Milanu w przyszłości? Rozmawiałem na ten temat z Leo i Paolo. Teraz jestem bliżej Milanu, ale moim priorytetem jest wciąż być blisko z moją rodziną,  szczególności z moimi dziećmi, Lucą i Isabellą, które mają 10 i 7 lat. Dużo rozmawiam z Leo, aby zrozumieć jak to jest być menedżerem. Prowadzę kurs zarządzania sportem w Brazylii. Mam nadzieję że pewnego dnia będę pracował w Milanie jako dyrektor sportowy. Na ten moment nie dzieje się nic konkretnego.

Higuain-Icardi? Jest Milan i Inter. Oczywiście obaj mogą zdecydować o losach spotkania w dowolnym momencie.

Komentarze