Kaká: Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji

Kaká: Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji

Ricardo Kaká udzielił wywiadu za pośrednictwem Instagrama. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 O pandemii w Brazylii:

 Wychodzę tylko w razie potrzeby. Od 8 dni wszyscy jesteśmy w domu w São Paulo w ramach kwarantanny. Ta decyzja obowiązuje nas wszystkich. Cała ta pandemia dotknęła nas trochę później, ponieważ wirus pojawił się nieco później od reszty i może to dobrze. Musimy wyciągnąć wnioski ze środków zapobiegawczych, które zostały podjęte między innymi w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech w celu uniknięcia zarażenia. Mam nadzieję, że nasi rządzący podejmują właściwe i mądre decyzje. Jeśli nie zadba się odpowiednio o zdrowie, ekonomia przestanie funkcjonować i na odwrót.

O Paolo Maldinim:

 Kiedy myślę o Milanie, również myślę o Paolo. Niedawno z nim rozmawiałem. Powiedział mi, że ma się dobrze i czuje się coraz lepiej. Jego syn, Daniel również dobrze się czuje. Wielki kapitanie, na zawsze z Tobą. 

 O sytuacji we Włoszech:

 Widok obecnej sytuacji we Włoszech jest naprawdę bardzo przykry. Wiążę z Włochami piękne wspomnienia. Wczoraj widziałem zdjęcie przyjaciela, który zrobił sobie na placu katedralnym w Mediolanie. Plac był jednak pusty i pełen smutku. Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Chcę przekazać wszystkim Włochom pewną wiadomość:

 Jesteście dobrzy i silni. Jeśli zbudowaliście tak piękny kraj, oznacza to, że macie w sobie coś wyjątkowego i będziecie w stanie wyjść z tej niełatwej sytuacji w najlepszy możliwy sposób. Chciałbym podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy walczą w szpitalach. Dziękuję wam bardzo za to, co robicie. Nie wyobrażam sobie życia w takich warunkach przez 24 godziny na dobę lub myślenia o rodzinach, które straciły bliskich i nie mogą ich nawet pożegnać na cmentarzu. To naprawdę trudne i bolesne chwile. Mamy nadzieję i pewność, że ten zły moment minie. Włochy na zawsze pozostaną pięknym krajem. 

 Jesteśmy zawsze z wami, ściskam mocno.

Ricky i Laura

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Piękne słowa Ricky'ego na temat Italii. Po latach widać też, jak wspaniałą rodziną był Milan Ancelottiego.