Il Sore 24 Ore: Elliot podwyższy kapitał Milanu, ale...

Il Sore 24 Ore: Elliot podwyższy kapitał Milanu, ale...

Il Sore 24 Ore donosi, że fundusz Elliot dokona podwyższenia kapitału Milanu na kwotę 32 mln euro, a pieniądze powinni zostać zaksięgowane w dniu jutrzejszym.

Yonghong Li będzie miał 10 dni na zwrócenie tej kwoty amerykańskiej spółce. Jeśli tak się nie stanie Elliot będzie miał podstawy ku temu, abyprzejąć ekipę Rossonerich przed październikiem tego roku.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  No to jednak chyba Yonghong Li się przeliczył... pożyczka 32 mln na 10 dni ??!? ...i przejęcie pakietu większosciowego do października... :-o
  • avatar
   Jacubinho7
   Może znowu było tak, że pieniądze nie doszły z Chin do Luksemburgu na czas, a te do Włoch. Takie przelewy wymagają załatwienia wielu formalności, żeby transfer z Azji do Europy odbył się zgodnie z prawem. Poza tym dzięki przepływowi gotówki na dwa etapy płaci się mniejszy podatek, tak to przynajmniej wychodzi na linii Chiny-Włochy.

   Yonghong Li wstępnie ustalił termin spłaty wszelkich zobowiązań z Elliotem do października tego roku. Jeśli tego nie zrobi wówczas Elliot będzie mógł przejąć Milan. Z tego co wiem gwarancje bankowe od Yonghong Li pozwoliły na spłatę części zadłużenia. Do tego podwyższanie kapitału umożliwia spłatę zobowiązań i potwierdza m.in. wiarygodność finansową Azjaty.
   Zobaczymy co to przyniesie w ostatecznym rozrachunku.