Il Sole 24 Ore: Dwie grupy zainteresowane Milanem

Il Sole 24 Ore: Dwie grupy zainteresowane Milanem

Dziennikarz Il Sole 24 Ore, Marco Bellinazzo informuje, że 2 grupy inwestycyjne są zainteresowane zakupem Milanu.

Pierwszą z nich jest rodzina Arnault, która zarządza koncernem LVMH. Należy do niej ponad 70 luksusowych marek z dziedziny mody jak chociażby Christian Dior, Bulgari, Fendi, Givenchy, Kenzo, Loro Piana czy Louis Vuitton. Majątek właściciela koncernu, Bernarda Arnaulta wycenia się na około 72 mld dolarów [według Forbes, przyp.red.]. Elliott miał już okazję porozmawiać z przedstawicielami rodziny Arnault i przedstawił jej projekt futurystycznej dzielnicy wokół nowego stadionu wzorowanej na Staples Center w Los Angeles. Francuzi zaproponowali do tej pory 900-950 mln euro za Milan. Amerykanie chcieliby zarobić na włoskim klubie 1,2 mld euro. Wycena to wynika m.in. z dotychczasowych włożonych kosztów w klub z via Aldo Rossi, 625 mln euro (300 mln euro na pożyczkę dla Yonghong Li i 325 mln euro na koszty utrzymania zespołu oraz spłatę wszelkich dlugów). Na chwilę obecną rozmowy między stronami są wstrzymane, co wynika z wyjaśnienia sprawy związanej z budową nowego obiektu dla Milanu i Interu.

Druga grupa to Hines Interests Limited Partnership, która działa w branży nieruchomości. Jest ona zarządzana przez Geralda Hinesa, którego aktywa wycenia się na 26 mld dolarów. Do tej pory Amerykanie wydali 1,8 mld dolarów na inwestycje i rozwój Mediolanu. Do 2023 roku planują wydać na ten cel jeszcze 3 mld dolarów. Wspomniana grupa miałaby mieć fundamentalne znaczenie przy budowie nowego stadionu i kompleksu wokół nowego obiektu sportowego dla Rossonerich. 

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  Arnault by przywrócił Milan na szczyt jest freakiem jak kiedyś Berlu. Coś się musi zmienić w tym klubie.
  • avatar
   Kamilo
   Tylko że czasy się zmieniły i będzie nas trzymać za mordę FFP. Choć nie zmienia faktu, ze Arnault wydaje się ciekawą opcją dla nas. Zawsze to lepiej mieć francuza za sterami niż jakiegoś Amerykańca.
  • avatar
   kusniak90
   Wszyscy o tym FFP krzycza, ale jestem ciekawy czy jeśli klub wydałby ogromne pieniądze na piłkarzy i dostał karę plus zakaz transferowy to nie opłacałoby się bardziej niż sprowadzanie podrzędnych grajków i tułanie się w połowie tabeli. Nie do końca wiem jak działa FFP to tylko takie przemyślenia z mojej strony. Druga kwestia skoro inni potrafią w jakiś sposób obchodzić przepisy go czemu my tego nie robimy ?
  • avatar
   Madman
   Wezmie przykład z innych . A ma dosc firm własnych i hajsu. PSG i Umowy sponsorkie na miliard euro cos ci mowia?:D
  • avatar
   BF
   FFP nie może dać zakazu transferowego, ale może dać zakaz rejestracji do pucharów piłkarzy sprowadzonych a to może być bolesne ; ]

   Druga kwestia skoro inni potrafią w jakiś sposób obchodzić przepisy go czemu my tego nie robimy ?

   znaczy który teraz klub tak robi? PSG też zaczęło liczyć grosz do grosza i rozwijać/wypatrywać młodych graczy.
   To nie era za Platiniego kiedy system miał luki, Cecerin bardziej to pilnuje. Przypomnę, że Inter/Roma też mieli sankcje za nieprzestrzeganie FFP i Inter dopiero w tym roku się uwolnił od kagańca
  • avatar
   Madman
   PSG co pamietam wygrało spor z Uefa . A uefka tylko im grozi i grozi pare lat i nic tak jak City. Niejasne umowy sponsorskie by podniesc zyski. A co do liczenia kasy przez PSG bo tak Szejk zarządał tez, ze nie moze to byc studia bez dna musi tez sama generowac jakies zyski. I liczyli Kase tylko przez Mbappe i Neya. A inter i roma mialy za platiniego bo zgodzily sie. Zwłaszcza inter dal sie wkrecic jak inni krecili lody dalej
  • avatar
   Alcatraz77
   Niekoniecznie, np każda z luksusowych marek pana Arnault może stać się sponsorem i przelać jakąś kwotę bądź sponsorować kontrakt gwiazdy jednej czy drugiej. Wszystko zależy od chęci.
 • avatar
  MK92
  Już od jakiegoś czasu zwyczajnie idę na przeczekanie do lata 2020 roku. Wierzę, że ten Arnault dopnie swego.