Il Giornale: O próbach zakontraktowania Rangnicka

Il Giornale: O próbach zakontraktowania Rangnicka

Il Giornale informuje, że Ivan Gazidis próbował wcześniejszej załatwić angaż Ralfowi Rangnickowi w Milanie.

Nie jest tajemnicą, że obaj panowie znają się ze sobą od wielu lat. Obecny CEO Milanu próbował trzykrotnie zakontraktować 61-latka:

- latem 2019 roku:

Gazidis widział w Niemcu idealnego kandydata do zastąpienia Gennaro Gattuso. Paolo Maldini i Zvonimir Boban woleli jednak postawić na Marco Giampaolo. 

- w październiku 2019 roku:

Po zwolnieniu Marco Giampaolo, CEO ekipy Rossonerich zaproponował kandydaturę Ralfa Rangnicka na nowego trenera Milanu.  Paolo Maldini i Zvonimir Boban ponownie uznali, że Niemiec nie jest odpowiednim kandydatem dla zespołu Il Diavolo i nie chcieli z nim rozmawiać. Ostatecznie Ivan Gazidis postanowił na własną rękę zorganizować spotkanie na linii Rangnick-Elliott, które wypadło naprawdę pozytywnie. 

- w grudniu 2019 roku:

Ivan Gazidis ustalił z Ralfem Rangnickiem wstępne warunki współpracy. Obecnie trwa dopięcie szczegółów umowy między stronami. Na ten moment nie wiadomo w jakiej roli Niemiec trafi na San Siro: trenera czy szkoleniowca i szefa obszaru sportowego. Jeśli 61-latek otrzyma w klubie podwójną rolę, wówczas pozostanie Paolo Maldiniego w klubie z via Aldo Rossi będzie bardzo wątpliwe.

Komentarze