Il Barone: Curva Sud nie zgadza się na mecze Atalanty na San Siro w ramach Ligi Mistrzów

Il Barone: Curva Sud nie zgadza się na mecze Atalanty na San Siro w ramach Ligi Mistrzów

Historyczny przywódca Curva Sud Milano, Giancarlo Capelli znany bardziej jako Il Barone, udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co przedstawiciel Curva Sud miał do powiedzenia.

 Co myślisz o wczorajszym spotkaniu w Milanello?

 Wczoraj było tak wielu fanów i wiele rodzin z dziećmi. To był naprawdę bardzo przyjemny widok. Minęło trochę czasu odkąd widziałem takie euforyczne spotkanie. Fani Milanu zasługują na uznanie i podziw. Nawet w trudnych czasach zawsze są blisko klubu. Jako fan mam nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki. Czekamy na nie od lat.

 Na poziomie korporacyjnym doszło do pewnych zmian, jak chociażby przybycie Bobana. Co się dzieje w Milanie?

 Powrót byłych, wielkich zawodników sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy. Cieszę się również z powrotu Bonery. Wczoraj w Milanello widziałem także Baresiego. Wczoraj widziałem wiele powodów do radości i entuzjazmu. Takie wydarzenia są z pewnością miłe dla wszystkich członków naszej społeczności.

Jak oceniasz przybycie Giampaolo?

 Pewne rzeczy będą wymagać cierpliwości. Wszyscy dobrze mówią o tym trenerze i wszyscy oczekują wiele od naszego klubu. Nie znam go zbyt dobrze. Osobiście byłem bardzo blisko Rino Gattuso. Nie możemy zapomnieć, co nam dał, ale teraz musimy zrobić miejsce nowemu trenerowi. Nikt nie ma magicznej różdżki, więc musimy mieć trochę cierpliwości.

 Atalanta poprosiła o możliwość rozgrywania swoich spotkań na San Siro w ramach Ligi Mistrzów. Władze miasta i Inter wyrazili na to zgodę, podczas gdy Curva Nord jest temu przeciwna. Jakie jest stanowisko w tej sprawie Curva Sud?

Curva Sud ma takie samo zdanie w tej sprawie. Zarówno fani Milanu i Interu są zazdrośni o swój stadion. Nie jestem burmistrzem Mediolanu, ani Bergamo, abym musiał podejmować decyzję w tej sprawie. Nie zmienia to faktu, że fani obu klubów muszą zostać wysłuchani.

Komentarze