Ielpo: Myślę, że droga Milanu i Donnarummy przebiega w dwóch zupełnie różnych kierunkach.

Ielpo: Myślę, że droga Milanu i Donnarummy przebiega w dwóch zupełnie różnych kierunkach.

Były bramkarz Milanu, Mario Ielpo udzielił wywiadu dla Radio Rossonera. Oto co 54-latek miał do powiedzenia:

O błędzie Donnarummy w meczu z Atalantą:


On dobrze zareagował na strzał Masiello, niestety piłkę odbił w taki sposób, że znalazła się w siatce. Prawdą jest, że do uderzenia na bramkę w przypadku bramkarza trzeba mieć szczęście. To nie pierwszy raz, że Donnaruma źle przyjmuje piłkę, a potem ląduje ona w bramce. Nawet w meczu przeciwko Arsenalowi sytuacja wyglądała podobnie.


O krytyce kibiców i mediów wobec Donnarummy:


Krytyka fanów jest zrozumiała ze względu na to co się wydarzyło latem ubiegłego roku między Gigim, a kibicami. Jeśli chodzi o media to wymaga to głębszej refleksji, ponieważ on ma tylko 19 lat. W innych dyscyplinach sportowych, w swoim wieku mógłby być już jednym z najlepszych na świecie. 


O przyszłości Donnarummy:


Myślę, że droga Milanu i Donnarummy przebiega w dwóch zupełnie różnych kierunkach. Szczerze mówiąc nie widzę możliwości, aby ta współpraca była kontynuowana. Milan stworzyć odpowiednią "przestrzeń finansową", aby móc się wzmocnić na innych pozycjach. Odejście Donnarummy może mu pomóc. Zmiana powietrza, którym oddycha również może na niego dobrze wpłynąć. Jeśli znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł zachować spokój, Donnarumma może stać się jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. 


O Reinie:


On jest bramkarzem, którego gra bardzo mi się podoba, jednak on nie jest prawdziwym mistrzem. Potrafi on dobrze zarządzać obrońcami i grać bardzo dobrze nogami, ale nie sądzę, aby mógł on dokonywać na bramce cudów jakich to czasem dokonywał Donnarumma między słupkami. 


Komentarze