Ibrahimović: Zawsze czułem się częścią Milanu

Ibrahimović: Zawsze czułem się częścią Milanu

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co napastnik Milanu miał do powiedzenia.

O koszulce Milanu:

 Zawsze czułem się częścią Milanu, nawet wtedy, kiedy grałem w innych zespołach. Od pierwszego dnia traktowano mnie tutaj bardzo dobrze. Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do Milanu, cieszyłem się. Nigdy wcześniej nie cieszyłem się w swojej pracy. Czuję się tutaj jak w domu i nie uważam, żebym kiedykolwiek stąd odchodził.

O numerze 11:

 Wybrałem koszulkę z numerem 11, ponieważ kibice Milanu znają mnie pod tym numerem. Z numerem 21 nie czułem się jak Ibrahimović z pierwszego sezonu w Milanie. Poprosiłem więc o numer 11, żeby czuć się tak, jak wcześniej.

O powrocie do Milanu:

 Wróciłem tutaj, aby przywrócić Milan na odpowiedni poziom. Robię wszystko, aby osiągnąć wyznaczone cele. Musimy pracować z wielkim poświęceniem. Ostatnie 6 miesięcy pokazały, czego nam potrzeba, aby osiągnąć określone cele. Nie możemy jednak zapominać, że jeszcze nic nie wygraliśmy. Moim celem zawsze jest wygrywanie. W tym sezonie musimy coś wygrać. 

O nowej umowie:

 Chcę podziękować klubowi i trenerowi za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Zrobili wszystko, aby zatrzymać mnie w Milanie. W ciągu ostatnich 6 miesięcy pokazałem, że wiek nie ma znaczenia. W trakcie wakacji dużo rozmawiałem z klubem i cały czas widziałem moją przyszłość w Milanie. Myślę tylko o piłce i pomaganiu drużynie, aby zadowolić naszych fanów.

O następnym sezonie:

 Milan musi kontynuować grę z ostatniego sezonu. Musimy pracować i wierzyć w nasze umiejętności. Musimy grać z dumą i pewnością siebie, pamiętając, że zakładanie koszulki Milanu to wielki przywilej, ale także źródło presji. W ostatnim czasie zespół spisywał się bardzo dobrze i zrozumiał, co trzeba zrobić, aby wrócić na szczyt. Teraz musimy odpowiednio pracować od pierwszego dnia.

O fanach:

W ostatnich miesiącach musieliśmy radzić sobie bez nich. Dzięki fanom bylibyśmy jeszcze silniejsi. Mam nadzieję, że wkrótce będą mogli wrócić na San Siro.

O Pirlo:

 Cieszę się jego szczęściem. Kiedy był piłkarzem, dało się zauważyć, że postrzega on piłkę w inny sposób od pozostałych zawodników. Już w tamtym czasie myślał jak trener. Andrea Pirlo będzie świetnym trenerem i cieszę się, że mam możliwość trenowania wspaniałego klubu jakim jest Juventus.

O Calhanoglu:

Kiedy spotkałem go po raz pierwszy, powiedziałem mu, że zakładanie koszulki z numerem 10 to wielki przywilej i, że wszyscy zawodnicy z tym numerem w Milanie byli wielcy. Gra z tym numerem wiąże się z wielką odpowiedzialnością, ale jeśli będzie dobrze pracował to może na niego zasłużyć. W ostatnich 6 miesiącach pracował bardzo dobrze i musi to kontynuować. On nie może spocząć na laurach. Nigdy nie można być z siebie zadowolonym. Mam nadzieję, że będzie on kontynuował swoją pracę, ponieważ może radzić sobie znacznie lepiej niż dotychczas.

O zespole:

 Zespół musi pracować z wielkim poświęceniem i posiadać zwycięską mentalność. To bardzo ważne, ponieważ dzięki odpowiedniej mentalności możesz osiągnąć swoje cele, nawet jeśli coś nie idzie po Twojej myśli. Musimy pracować i wierzyć w nasze cele. Staram się przekazać to reszcie zespołu i wyjaśnić, że trzeba dawać z siebie 200% zarówno na treningu, jak i podczas meczu.

Komentarze