Ibrahimović: Remis nie jest dla nas niczym dobrym

Ibrahimović: Remis nie jest dla nas niczym dobrym

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co 39-latek miał do powiedzenia.

O meczu:

Dzisiejszy remis nie jest dla nas niczym dobrym. Mieliśmy wiele okazji na zdobycie bramki. Zmarnowałem rzut karny. Myślę, że następnym razem będzie wykonywał je Kessie. Popełniliśmy dzisiaj zbyt wiele błędów, ale musimy iść dalej. Ważne jest, że nie przegraliśmy i nie straciliśmy pewności siebie. Chcemy wygrać każde spotkanie.

O złości:

Byłem zły na siebie. Kiedy jesteś zmęczony to nie dajesz z siebie 100%. Jesteśmy zmuszeni do rozegrania wielu spotkań w dość krótkim czasie. Na szczęście czeka nas przerwa na reprezentacje i będziemy mogli trochę odpocząć. Brakowało nam dokładności pod bramką rywala. To nie było najlepsze spotkanie w moim wykonaniu.

O Scudetto:

Przed rozpoczęciem każdego sezonu trzeba mieć ustalone pewne cele. Jeśli wychodzimy na boisko to musimy mieć jasno ustalony cel i o coś walczyć. Taka przynajmniej jest moja mentalność.

O rotacji:

Jesteśmy zmuszeni do gry w dość krótkich odstępach czasu. Po raz ostatni grałem z taką intensywnością w Manchesterze. Gra w czwartki jest bardzo skomplikowana, ponieważ jest mało czasu na kolejne spotkania. Jestem zawodowcem. 

O zmianach w Serie A:

Z Ibrą liga jest silniejsza. Kiedyś Hellas i Atalanta nie grali na odpowiednim poziomie. Coraz więcej zespołów walczy na boisku. Grałem w wielu krajach i mogę śmiało powiedzieć, że dla napastnika najtrudniejsza jest gra we Włoszech.

O Złotej Piłce:

Nie przeszkadza mi to, że nigdy nie wygrałem Złotej Piłki. Nie potrzebuję jej, aby czuć się silniejszy. Zawsze daję z siebie maksimum, aby pomóc moim kolegom z drużyny.

O Scudetto:

Wiele zespołów walczy o Scudetto. Zobaczymy, kto najlepiej będzie sobie radził pod względem fizycznym.


Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Ten sezon będzie bardzo trudny. Straciliśmy dwa punkty ale trzeba pamiętać że inne zespoły również będą te punkty tracić. Nasz zespół musi wykonywać swoją pracę dalej i myślę że będziemy zadowoleni na koniec sezonu. Ibra jest mistrzem. Forza Milan!
  • avatar
   lukas4991
   Poniekąd się zgadzam, jednak musimy mieć na uwadze, że na początku poprzedniego sezonu modliliśmy się o utrzymanie. Musimy pamiętać, że przykładowo 4 miejsce będzie sukcesem nie porażką.
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale jak zakończymy sezon w top4 będzie super.