Ibrahimović: Nigdy nie czułem się tak silny jak w Milanie

Ibrahimović: Nigdy nie czułem się tak silny jak w Milanie

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Milanie:

Milan? Katastrofa. Wiele słów, mało działania. To nie jest ten klub, w którym wszyscy się zakochali we Włoszech i na świecie. Być może są w nim niewłaściwi ludzie, którzy powinni być zupełnie gdzie indziej.

O Maldinim:

 Nie mam podstaw ku temu, aby mówić o nim jako menedżerze. Jako zawodnik był jednym z moich ulubionych piłkarzy. Ma on przed sobą skomplikowane i delikatne zadanie: wykonywać dobrą pracę przy ograniczonych zasobach.

Kto był Twoim najlepszym kolegą na boisku? Z kim najlepiej się Tobie współpracowało?

 Nie chcę mówić tylko o umiejętnościach technicznych. Wolę odpowiadać na podstawie tego, co reprezentowali sobą na boisku. Bez wątpienia takimi zawodnikami byli Vieira i Gattuso. Rino nigdy się nie poddawał i zawsze był przy mnie. To nie był Messi, ale potrafił dać Ci potworny zastrzyk energii i motywacji do działania.

 O swoim pobycie we Włoszech:

W Turynie wszystko wywoływało u mnie efekt "wow". Byłem młodym człowiekiem, który przybył do Juventusu, który grał jak w PlayStation. Każdy był tam gotów do poświęcenia się dla zespołu.

W Interze zrobiłem krok naprzód. Powiedzieli mi tylko:

To jest Twój kontrakt: chodźmy i wygrywajmy razem. 

 Wszystko szło tam świetnie, ale nigdy nie czułem się tak silny jak w Milanie. W końcowej fazie ich historii była tam grupa prawdziwych mistrzów. Dołożyłem wszelkich starań, aby tam zagrać i zrównać się z nimi. To były dla mnie wyjątkowe lata, które przywróciły mi szczęście po problemach w Barcelonie.

Komentarze

  • avatar
    kaka-22
    Szkoda że nie wrócił do nas, w szatni nikt nie miał by nic do powiedzenia prawdziwy mistrz i wzór dla młodych zawodników każdy by go słuchał, takich zawodników potrzeba w Milanie nie wszystkich młodych musi być kilku piłkarzy doświadczonych Ibra Ribery przydali by się teraz może długo nie pograją ale doświadczeniem uczyli by nasza młodzież co znaczy nosić koszulkę wielkiego klubu
  • avatar
    Konradza
    Zlatan jak zwykle w punkt