Ibrahimović: Najważniejsze jest to, że wygraliśmy

Ibrahimović: Najważniejsze jest to, że wygraliśmy

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu dla DAZN i Sky Sport. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O bramce:

 To była dobra bramka. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. To bramka za 3 punkty. W tym trudnym meczu pokazaliśmy, że zawsze chcemy czegoś więcej. Pracujemy i cierpimy na boisku. Nasz zespół wykonuje dobrą pracę.

O zespole:

 Jesteśmy najmłodszym zespołem w Europie. Dzięki młodym zawodnikom czuję się młodo. Nasi zawodnicy mają w sobie niesamowitą chęć gry i nigdy nie są w pełni usatysfakcjonowani, zarówno w trakcie spotkań jak i treningów.

 Biorę na siebie presję i odpowiedzialność. To mi się podoba. Młodzi zawodnicy nie muszą tego czuć. Musimy po prostu pracować i wierzyć w nasze umiejętności. Musimy odpowiednio pracować i myśleć pozytywnie.

  Od kiedy wróciłeś do Milanu zdobyłeś 23 bramki. Jak się z tym czujesz?

 To za mało. Mogłem zdobyć więcej bramek z rzutów karnych i wykorzystać więcej okazji.

 Czy coś może powstrzymać ten Milan?

 Myślimy z meczu na mecz. Każde spotkanie jest dla nas jak finał. Mamy zbiorowe i indywidualne cele.  Mam nadzieję, że nasi kibice wkrótce będą mogli wrócić na stadion, aby zobaczyć grę tego Milanu i być częścią tej przygody.

 Radzę sobie lepiej niż Ibrahimović z 2012 roku, który był już trochę stary. Teraz jestem młody. Nie myślę o tym, że mam 39 lat. To tylko liczba. Wszystko zależy od treningów i od meczu. Trenuję dużo i ciężko. Mam bardzo dużo pewność siebie.

O przedłużeniu umowy:

 Kiedy wróciłem do klubu, chciałem podpisać umowę tylko na 6 miesięcy, aczkolwiek klub chciał podpisać dłuższą umowę. Wówczas nie chciałem nikogo zawieść. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec sezonu i jak się będę czuł. Nie chcę stawiać klub w niewygodnej sytuacji. Jeśli będę grał tak jak teraz to powiem do Paolo:

 Jeśli nie podpiszesz ze mną umowy na kolejny rok to przestanę grać w piłkę.

Komentarze

 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Na zdjęciu dwóch pechowców na schodach nie widzą jak Zlatan strzela.byc na stadionie w tych czasach i mieć takiego pecha.
  • avatar
   robert1506
   No racja ;) Spostrzegawczy jesteś
 • avatar
  MK92
  Zlatan to mistrz, który pisze wiekopomną historię na naszych oczach.