Hitowe starcie rozczarowało - Milan 0:0 Juventus

W ramach 23. kolejki Serie A, Milan grał w hicie kolejki na własnym obiekcie z Juventusem.

Od początkowych minut inicjatywa była bardziej po stronie gości. W 13. minucie Cuadrado zszedł z prawej strony do środka i uderzył zza pola karnego, lecz obok słupka. W 20. minucie miała miejsce ładna wymiana podań przed polem karnym Juventusu ze strony gospodarzy. Leao oddał strzał z okolic 20 metra, a Szczęsny odbił piłkę.

W 28. minucie boisko z urazem opuścić musiał Zlatan Ibrahimović, którego zastąpił Olivier Giroud. Dwie minuty później Calabria lewą nogą uderzył z dystansu i minimalnie chybił. Po chwili ten sam zawodnik spróbował po raz kolejny uderzenia z dystansu. Tym razem po uderzeniu prawą nogą piłka minimalnie minęła prawy słupek.

Z biegiem minut Milan grał coraz śmielej i odważniej. Widoczna była przewaga Rossonerich, lecz gospodarze nie mogli przekuć jej na zdobycz bramkową.

Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni przy stanie 0:0.

Niestety dla widowiska, druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. Walka toczyła się głównie w środku pola, obfitowała w sporą liczbę fauli.

W 56. minucie Rafael Leao oddał strzał z dystansu, lecz w środek bramki. Sześć minut później Theo Hernandez przeprowadził rajd lewą stroną, po czym oddał mocny strzał zza pola karnego. Wojciech Szczęsny był jednak na posterunku i obronił to uderzenie.

W 69. minucie Alexis Saelemaekers dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Girouda, a Francuz oddał strzał, który obronił polski bramkarz.

Do końca meczu piłkarze żadnej z drużyn nie zagrozili poważnie bramkarzowi rywala. Arbiter doliczył trzy minuty doliczonego czasu, jednak do końca spotkania nie wydarzyło się nic więcej.

Na San Siro Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem.

Składy:

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Calabria (76' Florenzi, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Krunić, Tonali; Messias (61' Saelemaekers), Diaz (61' Bennacer), Leao (76' Rebić); Ibrahimović (28' Giroud)
Trener: Stefano Pioli

Juventus (1-4-4-2): Szczęsny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado (65' Bernardeschi), Bentancur (90' Rabiot), Locatelli (65' Arthur), McKennie; Dybala (90' Kulusevski), Morata (74' Kean)
Trener: Massimiliano Allegri