Higuain: Znalazłem to, czego szukałem

Higuain: Znalazłem to, czego szukałem

Gonzalo Higuain udzielił wywiadu La Gazzetta dello Sport. Oto co miał do powiedzenia: 

O nadchodzących derbach:

Każde derby mają swoje smaczki, i tak jest w tym przypadku, również dlatego, że to moje pierwsze derby w Milanie. Świetnie będzie w nich zagrać. Czekamy na mecz ze spokojem, koncentracją oraz chęcią do gry. Pełne San Siro będzie dodatkowym impulsem dla nas. Atmosfera w derbach jest gorąca, podobna do derbów Madrytu. Mamy odpowiednie środki, żeby wygrać. Musimy mieć świadomość, że nie jesteśmy gorsi od nikogo. Jeżeli będziemy ją mieli, będziemy prowadzić grę po swojemu.  

O swojej formie:

Czuję się dobrze. W tym momencie jestem w świetnej formie i to wykorzystuję. To także zasługa trenera, który potrafi wyrazić styl gry.

O Milanie:

W Milanie czuję się o 4-5 lat młodszy. Wróciłem do czasów z Napoli. Milan dal mi coś po niezbyt udanych Mistrzostwach Świata. Znalazłem to, czego szukałem.  

O drużynie:

Moje przyjęcie do drużyny było czymś pięknym. Jestem tylko rozczarowany miejscem w tabeli, ponieważ zasługujemy aby być wyżej, ale poza tym czuję, że to piękny moment w moim życiu zarówno pod względem mentalnym jak i profesjonalnym. 

O Gattuso:

Ma w sobie coś innego. Patrzy ci prosto w twarz i czujesz, że on kocha piłkę nożną. Stara się wyciągnąć ze mnie to, co najlepsze, a ja naprawdę doceniam tych, którzy tak postępują ze mną. Drużyna jest po jego stronie. Jest bardzo wymagającą osobą. Gattuso umarłby za swoich graczy. Nie sądzę, że wszyscy trenerzy są tacy jak on, a jeśli są to nie ma ich zbyt wielu. To zaszczyt być przez niego trenowanym. Podjąłem właściwą decyzję, wybierając Milan, ponieważ tu się rozwijam. 

O Sarrim:

Jest trenerem, przy którym czułem się najlepiej, a Gattuso jest do niego podobny. On ma szalone pragnienie wygrywania, za które jestem w stanie umrzeć. 

O tym dlaczego wybrał Milan:

Wybrałem Milan, ponieważ spodobało mi przekonanie z jakim chcieli mnie pozyskać oraz przekonał mnie ich projekt. W dodatku Leonardo, Maldini i Gattuso znają Milan bardzo dobrze, a Elliott wykonał spory wysiłek, aby mnie pozyskać. Naprawdę doceniam wysiłek, który włożyli, aby mnie pozyskać. 

O Chelsea:

Tak, to prawda. Chelsea chciała mnie pozyskać, ale istnieje zasadnicza różnica. Tutaj wszyscy mnie chcieli, a w Chelsea tylko Sarri

O celach w Milanie: 

Milan musi spróbować wygrać we wszystkich rozgrywkach. Moim celem jest przywrócenie drużyny do Ligi Mistrzów. Chcę zdobyć jak najwięcej bramek i wygrać Ligę Europy oraz Puchar Włoch. Milan ma obowiązek walczyć o wszystkie te cele. Historia klubu tego wymaga. Zawsze w to wierzę. Scudetto? Myślę, że czegoś nam brakuje jeśli chodzi o ligę. Są to rozgrywki, w których liczy się ciągłość. Jeżeli nie jesteśmy blisko Juventusu wynika to z naszych błędów. 

O idolu:

Moim idolem był brazylijski Ronaldo. Jest nieporównywalny, nic nie mogę zrobić tak dobrze jak on. 

Komentarze

 • avatar
  Cleaver
  Od czasów Shevy/Ibry wreszcie napastnik z najwyższej światowej półki.

  A co do punktów, niby tylko 3 nas dzielą od 4 miejsca. Przypominam, że mecz zaległy :)
  • avatar
   adamos
   te 3 pkt to niepewne... też dopisywaliśmy je w meczu z Empolii i co i wyszła kiszka...
 • avatar
  KAKA22
  Igła się cieszy, ze jest w Milanie i my się cieszymy ze Igła jest w Milanie. Dwie strony zadowolone i o to chodzi.
 • avatar
  MK92
  Strasznie się cieszę, że Igła dołączył do Milanu i z uśmiechem na twarzy się u nas odnalazł.
 • avatar
  Slaviio
  Swietny napastnik praktycznie Kompletna 9tka