Halilović: Chcę pokazać się z jak najlepszej strony w tych barwach

Halilović: Chcę pokazać się z jak najlepszej strony w tych barwach

Alen Halilović wziął udział w konferencji prasowej za pośrednictwem Milan TV, podczas której dokonano prezentacji Chorwata jako nowego zawodnika Milanu. Oto co nowy nabytek ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

O transferze do Milanu:

Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do jednego z największych klubów na świecie. Chciałbym nauczyć się jak najwięcej od tego klubu i od tych wielkich graczy. To wielki krok w mojej karierze. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony w tych barwach. 

O Gattuso:

 Rozmawiałem z Gattuso. Zdążył mi już wszystko wyjaśnić. On jest otwarty na rozmowę ze mną i będziemy mieli więcej czasu na wzajemne poznanie się. Sprawił on pozytywne wrażenie. 

O wyborze numeru:

Dlaczego wybrałem koszulkę z numerem 77? Siódemka to moja ulubiona liczba,  ale Kalinić  już posiada ten numer. Z tego też powodu wybrałem numer 77. 

Czy rozmawiałem z Boatengiem o transferze do Milanu?

 Tak. Mówił mi wiele dobrego na temat tego klubu. Chcę mu za to podziękować. Chciałem podziękować także Aquilaniemu. Obaj opowiedzieli mi o historii tego klubu. Powiedzieli mi także, że będę musiał dużo trenować. 

O roli na boisku: 

Gattuso powiedział, że chce mnie widzieć na środku pomocy? Grałem w przeszłości na tej pozycji, w szczególności w kadrze U-21 i w Las Palmas. Każdą decyzję Gattuso będę uważał za właściwą.

O swojej karierze: 

W przeszłości byłem uważany za wielki talent. Od czego to się zaczęło? Miałem 19 lat kiedy trafiłem do Barcelony. Dla mnie jest to Idealne miejsce, w którym mogę grać. Teraz w wieku 22 lat wybrałem Milan i jest to dla mnie duży krok naprzód. Co się więc stało? Dlaczego moja kariera potoczyła się w takim, a nie innym kierunku? Byłem młody i w FC Barcelonie dostałem kilka szans. Następnie wypożyczono mnie do Gijon i Las Palmas. Teraz mogę pokazać swoje umiejętności w takim klubie jak Milan.

 O reprezentacji: 

Milan jest dla mnie ważny, ale czy umożliwi mi on powrót reprezentacji? Myślę, że tak. Gra w Milanie da mi większą szansę na grę w drużynie narodowej. W tej chwili myślę jednak tylko o Milanie. Grałem w drużynie narodowej gdy miałem 18-19 lat. Teraz skupiam się na Milanie.

 Z kim mam najlepsze relacje?

 Z Simiciem. On bardzo mi pomógł. Inni piłkarze też mi pomagali. Chciałbym jak najszybciej nauczyć się języka włoskiego.

 O Bobanie:

 Chciałbym kiedyś z nim porozmawiać, nawet jeśli nie będzie mi to nigdy dane.

 O Saviceviciu:

 W przeszłości był wielkim zawodnikiem Milanu z Bałkanów. Kiedy byłem mały wzorowałem się na niego grze.

 Co powinienem poprawić w swojej grze?

 Wiele nauczyłem się grając dla Dinama Zagrzeb i Barcy. Myślę jednak, że wciąż mogę się poprawić.

 Ponownie o Gattuso:

 Jest trenerem, który daje z siebie wszystko i oczekuje od każdego gry na 100%. On oczekuje od każdego dawania z siebie coraz więcej, nawet jeśli odczuwamy zmęczenie.

 O Cristiano Ronaldo:

On jest jednym z najlepszych zawodników w historii, ale moim ulubionym zawodnikiem jest Messi, z całym szacunkiem do Cristiano. Zdarzało mi się grać przeciwko niemu.

O fanach:

 Co mogę powiedzieć fanom? Chciałbym podziękować im za udzielone wsparcie. To dla mnie zaszczyt móc grać dla Milanu. Boateng i Aquilani powiedzieli mi, że Milan ma świetnych fanów. Muszę dawać z siebie wszystko, a będę mógł liczyć na ich wsparcie i ochronę.

Komentarze

  • avatar
    karp_fso
    Halilović wzorował się na Saviceviciu? A to dobre, Alen jest ode mnie rok młodszy i ja nie pamiętam już gry Savicevica - to ten kiedy go oglądał, jak miał 4 lata? :v