Gravina: Chcemy zakończyć ten sezon w najlepszy możliwy sposób

Gravina: Chcemy zakończyć ten sezon w najlepszy możliwy sposób

Prezydent FIGC, Gabriele Gravina wypowiedział się dla agencji prasowej ANSA. Oto, co przedstawiciel włoskiej federacji piłkarskiej miał do powiedzenia.

Zakończenie sezonu w oparciu o rundy play-off i play-out to pomysł, który nie ma ustalonych warunków. Propozycja ta traktowana jest jako ostateczność. Jeśli będzie możliwość rozegrania rundy play-off i play-out, będzie to oznaczać, że będzie można rozegrać niektóre spotkania ligowe. Pracujemy nad różnymi scenariuszami. Chcemy jak najlepiej zrozumieć i przeanalizować obecną sytuację w kraju. Chcemy wziąć także pod uwagę ukończenie rozgrywek międzynarodowych i jeśli chodzi o nas, także Pucharu Włoch. Musimy wziąć pod uwagę wiele opcji i być odpowiedzialni za nasze decyzje. 

Data 3 maja jest jedynie hipotetyczna. Pracujemy nad różnymi scenariuszami ułożenia kalendarza rozgrywek, ale na ten moment prognozowanie jakiekolwiek daty wznowienia rozgrywek jest nieuzasadniona. Pracujemy nad różnymi hipotezami. Jeśli udałoby nam się wznowić rozgrywki 3 maja, wówczas moglibyśmy zakończyć sezon 30 czerwca. Równie dobrze data ta może wypaść 10 czy też 17 maja. Musimy być realistami. Niemal na całym świecie panuje wielki kryzys w związku z zaistniałą sytuacją. Piłka nożna znajduje się na trzecim lub czwartym miejscu pod względem priorytetów. Mogę śmiało stwierdzić, że wszystkie kluby we Włoszech wyraziły chęć wznowienia sezonu. Chcemy uratować ten sezon, ale musimy mieć pewność, że nie naruszymy sezonu 2020/2021. Chcemy zakończyć ten sezon w najlepszy możliwy sposób, mając świadomość, że mamy do czynienia z ogólnym stanem wyjątkowym.

Komentarze