Gravina: Chcemy ukończyć ten sezon i zdefiniować ostatecznie ligową tabelę

Gravina: Chcemy ukończyć ten sezon i zdefiniować ostatecznie ligową tabelę

Prezydent FIGC, Gabriele Gravina wypowiedział się dla Corriere della Sera. Oto, co przedstawiciel włoskiej federacji piłkarskiej miał do powiedzenia

 Priorytetem jest zdrowie nas wszystkich i solidarność w tym trudnym momencie. Właśnie dlatego udostępniliśmy nasz ośrodek treningowy w Coverciano, naszą "świątynię", pacjentom, którzy muszą przebywać w izolacji.

 Kiedy wrócimy do gry? To zależy od wirusa. Nasz plan jest jasny: szacunek wobec wszystkich zawodów sportowych. Chcemy ukończyć ten sezon i zdefiniować ostatecznie ligową tabelę. Jesteśmy świadomi tego, że wznowienie rozgrywek w maju będzie trudne, ale równie dobrze można je wznowić do lipca. Staramy się dostosować sytuację do naszej rzeczywistości. Nie chcemy naruszać struktury nadchodzącego sezonu, ponieważ w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy. Mamy ustalony deadline: do końca maja 2021 roku. 

Dwadzieścia dwa zespoły w Serie A? Nie wydaje mi się, aby był to realny pomysł. Chcemy ponownie uruchomić tak ważny dla naszego państwa sektor sportowy. Zobaczymy, kiedy to nastąpi.

Komentarze