Gomez: To oni blokowali mój transfer do Palmeiras

Gomez: To oni blokowali mój transfer do Palmeiras

Przebywający na wypożyczeniu w Palmeiras, zawodnik Milanu, Gustavo Gomez udzielił wywiadu dla Tuttomercatoweb.com. Oto, co Paragwajczyk miał do powiedzenia:

O przygodzie w Palmeiras:

Jestem bardzo szczęśliwy w Palmeiras. To bardzo dobrze zorganizowany klub. Pojawiam się regularnie na boisku i zachowuję ciągłość w grze. 

O transferze do Palmeiras [25-latek przebywa w brazylijskim klubie na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po rozegraniu minimum 50 % spotkań, przyp.red.]

To nie była łatwa do przeprowadzenia operacja. Na szczęście przybycie nowych właścicieli wraz z Leonardo umożliwiło rozwiązanie wszelkich problemów i transfer doszedł do skutku. Teraz myślę o przyszłości. Gram dobrze w nowym klubie i chciałbym kontynuować w nim swoją karierę. 

O zamieszaniu wokół Yonghong Li:

Do dziś dzień nie wiem co się wydarzyło. 

O swoim pobycie w Milanie:

Pierwszy rok spędzony w ekipie Rossonerich był dla mnie udany. Miałem okazję rozegrać wiele spotkań. Rok później do klubu dołączył Bonucci i poprosiłem o transfer. Nie można było jednak sfinalizować mojego transferu z przyczyn finansowych, tak przynajmniej twierdziło poprzednie kierownictwo. W rzeczywistości było zupełnie inaczej. Wina leżała właśnie po jego stronie. To oni blokowali mój transfer do Palmeiras.

O Gattuso:

To mężczyzna z krwi i kości, prawdziwy przywódca i świetny trener. 

O Mirabellim:

Nie chcę rozmawiać o nim, ani o Fassone

Jak daleko zajdzie Milan w tym sezonie?

To młoda i silna drużyna. Są w niej doświadczenie zawodnicy. Myślę, że Milan wróci do Ligi Mistrzów. 

O Leonardo:

 On jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa. Myślę, że dzięki niemu Milan może osiągnąć naprawdę wiele. 

O indywidualnych celach na ten sezon:

Chcę grać jak najwięcej. Teraz radzę sobie naprawdę dobrze. W przyszłym roku, w Brazylii odbędzie się kolejna edycja Copa America. Chcę wziąć udział w tym turnieju ze swoją reprezentacją.

Czy masz jakąś wiadomość dla fanów Milanu?

Mogłem liczyć na ich szacunek i wsparcie przez ostatnie dwa lata. Moje relacje z nimi było poprawne.

O Serie A:

To piękne rozgrywki, choć nie są one łatwe. Miło je wspominam.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Wcześniej Abbiati powiedział kilka gorzkich słów na temat zarządzania w "chińskim" Milanie, a teraz Gomez. To daje do myślenia.