Giovanni Galli: Rino potrafiłby zmotywować nawet kawałek drewna do działania

Giovanni Galli: Rino potrafiłby zmotywować nawet kawałek drewna do działania

Były bramkarz Milanu, Giovanni Galli wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport przed nadchodzącymi Derbami della Madonnina. Oto, co 60-latek miał do powiedzenia:

Gattuso wie jak wygrywać. Rino potrafiłby nawet zmotywować kawałek drewna do działania. W tym roku Inter napotkał wiele trudności, w szczególności kiedy przeciwnicy czekali na ich akcje. Rossoneri będą musieli zachować w tym spotkaniu koncentrację przez pełne 90 minut. Konieczna będzie odcięcie od podań Icardiego. Spotkanie to zostanie rozstrzygnięte przez zawodników grających na skrzydłach. Suso i Calhanoglu będą musieli kontrolować to, co robią obrońcy Milanu. Podstawą sukcesu jest współpraca.

 Inni zawodnicy którzy mogą zostawić swój ślad w tym meczu to Nainggolan i Donnarumma. Oczy zawsze są skierowane na Gigiego. Nawet najmniejszy błąd jest podkreślany przez krytyków. Nie możemy dyskutować o wartości takich zawodników jak Donnarumma, który ciężko pracował na to, aby być tu, gdzie jest obecnie. Takie niuanse mogą okazać się kluczowe dla przebiegu derbów. 

 Zazwyczaj tego typu spotkania wygrywa ten, który przechodzi przez gorszy okres. Tym razem oba zespoły prezentują podobny poziom.

Chcę coś przekazać zawodnikom Milanu:

Słuchajcie się rad mojego przyjaciela, Gattuso. On wie, jak wygrać derby.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Budowanie napięcia trwa w najlepsze. Jeszcze 4 dni do rozwiązania...
  • avatar
    adamos
    no zobaczymy co Rino pokaże jaki kunszt taktyczny...