Gilardino: Poleciłbym Cutrone zmianę otoczenia

Gilardino: Poleciłbym Cutrone zmianę otoczenia

Alberto Gilardino udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 Czy poleciłbyś Cutrone zmianę klubu?

 Tak, ponieważ dzięki temu będzie mieć więcej okazji na pokazanie swoich umiejętności i zachowanie ciągłości w grze. Jego przyszłość może być z dala od Milanu tym bardziej, że znalazłby dla siebie przestrzeń, a co za tym idzie świadomość, że może stać się bardzo ważną zawodnikiem. W tym sezonie odnotował progres. On może grać jako środkowy napastnik, cofnięty napastnik lub na skrzydle. Takie jest moje zdanie na ten temat.

O Piątku:

 Jeśli ktoś zdobywa 30 bramek we Włoszech, słusznie musi być chwalony. On zdobywa bramki w podobny sposób jak ja. Giampaolo może być punktem zwrotnym w jego karierze. Giampaolo pomógł Quagliarelli stać się najlepszym strzelcem ligi. Ponadto udało mu się poprawić umiejętności takich zawodników jak Zapata, Schick czy Caprari. Dzięki niemu Piątek może stać się jednym z najlepszych napastników w Europie.

O Andre Silvie:

 W ostatnim czasie widziałem bardzo mało spotkań z jego udziałem, ale z tego, co zauważyłem to od momentu przyjścia do Milanu zanotował on progres na poziomie technicznym. Dzięki Giampaolo możemy zrozumieć, ile tak naprawdę jest wart Portugalczyk. 

O Giampaolo:

Giampaolo jest w najlepszej fazie swojej kariery i jest gotów do wykonania wielkiego skoku jakościowego. On jest jednym z najlepszych trenerów dla napastników. Uważam, że teraz nadszedł na niego czas.

 Czy Maldini jest właściwą osobą na właściwym stanowisku?

 Nie mam co do tego wątpliwości. Paolo to człowiek z wielką historią, który wraz z Bobanem może stworzyć i zwycięski duet. Mają oni doświadczenie, charyzmę i wiedzę. Dzięki nim Milan może wrócić na szczyt krajowej i światowej piłki nożnej

Komentarze

 • avatar
  FanatykACM1899
  Cutrone odejść może ale jedynie na wypożyczenie do innego klubu ale nie sprzedaż .ON MA CZERWONO CZARNĄ KREW.
 • avatar
  arczi
  Odejść można zawsze wrócić już nie koniecznie. Radziłbym się dobrze zastanowić, budowa młodego Milanu a Cutrone ma odejść gdzie? jaka drużyna na poziomie Milanu zagwarantuje mu podstawowy skład ? Bo o to chyba chodzi. Niech zostanie i na treningu udowodni że jest lepszy.
 • avatar
  Ja też radziłbym mu odejść. Jakaś Parma, czy Sampdoria, to póki co, jego rozmiar. Dwuletnie wypożyczenie, a potem się okaże, co z niego będzie.
 • avatar
  po co niby mialby gdzies odchodzic? nie rozumiem Gilardino. taki transfer mial racje bytu przy systemie 4-3-3. ale jesli Giampaolo zamierza grac 2 napastnikow, to znajdzie sie miejsce i dla Cutrone. razem z Piatkiem moga stworzyc nagrozniejszy duet napastnikow w Serie A. czy warto rezygnowac z takiej perspektywy? a przynajmniej na kolejne pol roku Cutrone powinien dac sobie szanse i... klubowi.