Giampaolo: Zawodnicy wykazują wolę, aby dobrze wykonywać swoją pracę i zrobić coś więcej

Giampaolo: Zawodnicy wykazują wolę, aby dobrze wykonywać swoją pracę i zrobić coś więcej

Marco Giampaolo wypowiedział się po meczu z Brescią Calcio dla DAZN, Sky Sport, Milan TV i Milannews.it. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Każde spotkanie wymaga innych wyborów. Tym razem postawiłem na Andre Silvę i Bennacera. Milan ma silny zespół, więc mam w czym wybierać.

Czy Andre Silva odejdzie z klubu?

Nie wiem czy odejdzie czy nie, ale mogę powiedzieć, że jest prawdziwym profesjonalistą.  Jak na razie jest do mojej dyspozycji i pozwalam mu grać.

O Piątku:

Piątek jest wielkim zawodnikiem. Jeśli nie gra, świat się nie kończy. Zawodnicy muszą myśleć tylko o tym, aby dawać z siebie wszystko dla zespołu. Być może widziałem w nim mniej błyskotliwości w ciągu ostatniego tygodnia lub ktoś inny był w lepszej dyspozycji od niego. 

O Lucasie Paqueta:

 Moim zdaniem musi nauczyć się grać mniej brazylijsko i być bardziej konkretny w tym, co robi na boisku. Osobiście bardzo go sobie cenię jako zawodnika. 

 Ma on pozwolenie na grę wyżej, ale będąc pomocnikiem musi być racjonalny w tym, co robi i wykonywać swoje obowiązki na boisku. Ma on prawo do dryblowania i wychodzenia wyżej. Może on także grać jako trequartista. Trequartista to fałszywy napastnik. Posiada on odpowiednie cechy, aby grać na tej pozycji.

O meczu:

 Mamy przed sobą jeszcze dużo pracy do zrobienia. Do tej pory wykonywaliśmy dobrą pracę i nie ryzykowaliśmy zbyt wiele podczas meczu, mimo że w pewnych momentach traciliśmy nad nim kontrolę. Kiedy straciliśmy kontrolę, staraliśmy się ją odzyskać i to nam się udało. Otworzyło nam to drogę do gry otwartej piłki. W pewnych momentach stworzyliśmy sobie wiele sytuacji strzeleckich, których niestety nie udało nam się wykorzystać. Podobałmi  się duch zespołu i chęć zrobienia czegoś więcej. Podobała mi się także agresja pod bramką przeciwnika i obrona z dala od własnej bramki. Zawodnicy wykazują wolę, aby dobrze wykonywać swoją pracę i zrobić coś więcej, co z pewnością ucieszy. Wiele rzeczy wymaga poprawy i potrzeba czasu, aby pewne pomysły wprowadzić w życie. Ważne jest to, że zawodnicy próbują wcielić w życie moje pomysły, za co należą im się słowa uznania. 

O meczu derbowym:

 Jeszcze nie wiem jak będzie wyglądać to spotkanie. Do derbów pozostało jeszcze około 21 dni. Z pewnością będziemy prezentować się lepiej niż dzisiaj. Będziemy mieli cały tydzień do wspólnych przygotowań przed meczem derbowym. Teraz najważniejsze dla nas spotkaniem jest starcie z Hellasem za dwa tygodnie.

Czy brakuje obecnie Milanowi?

 Czegoś zawsze będzie brakować. Zawsze można coś poprawić. Czas pokaże, czego nam brakuje. 

O meczu z Hellasem:

 Postaramy przygotować się do meczu w Weronie w najlepszy możliwy sposób. Ze względu na przerwę na reprezentację narodową, stracę 16 zawodników. Na szczęście będę miał trochę czasu na wspólne przygotowanie się do tego meczu.

 Czy dzisiejsze spotkanie było dla Ciebie okazją do zemsty na Brescii, którą kiedyś trenowałeś?

 Osobiście uważam, że nie wolno się mścić. Muszę skupić się tylko i wyłącznie na swojej pracy w Milanie. Osobiście Brescia zrobiła na mnie wrażenie po meczu z Cagliari. Czami ten zespół przypomina mi moją Sampdorię. 

O kibicach na San Siro:

 To wspaniała publiczność. Marzę o tym, aby kibice zawsze byli w stanie wspierać swój zespół do końca. Poprosiłem fanów o trochę cierpliwości. W zamian chcemy zaproponować im dobrą i pozytywną grę. 

Correa nie znalazł się w kadrze meczowej Atletico? Czy coś jest na rzeczy? Czy oczekujesz jeszcze jakikolwiek wzmocni w czasie mercato?

Nic o tym nie wiem. Musicie na ten temat porozmawiać z klubem. Ja tylko trenuję zawodników, których udostępnia mi klub.

 Ile czasu zajmuje zespołowi przyswojenie  koncepcji piłkarskich Giampaolo? 

 Pewne rzeczy wymagają czasu. W przyszłym tygodniu będę miał do dyspozycji niewielu zawodników. Niemal wszyscy zawodnicy udadzą się do swoich drużyn narodowych. Mimo to będziemy starać się pracować nad pewnymi koncepcjami.

Suso grał dzisiaj bliżej prawej strony boiska. Czy to oznacza, że Suso wrócił na swoją starą pozycję?

Suso grał wcześniej jako napastnik. Dzisiaj staraliśmy się znaleźć dla niego odpowiednią pozycję na boisku i to nam się udało. 

O tożsamości w zespole:

Lubię jak zawodnicy wykazują się pewną tożsamością. To z pewnością ułatwia współpracę między zawodnikami między sobą. 

Dlaczego Andre Silva zagrał dzisiaj od początku kosztem Piątka?

 Andre Silva ma inne cechy niż w Piątek. Dzisiaj postanowiłem postawić na Andre, ponieważ uznałem, że jego cechy będą bardziej przydatne na boisku. Na poziomie kondycyjnym jest teraz lepszy od Krzysztofa. Dzisiejszy wybór był wyłącznie decyzją techniczną. 

O Leão:

Rafael jest zawodnikiem który ma inne cechy niż Silva. Brak występów w dzisiejszym meczu nie oznacza, że w najbliższym czasie nie otrzyma szansy.

O Bennacerze:

 W dzisiejszym meczu trochę zaryzykowaliśmy, ponieważ nie był on w pełni gotowy na poziomie kondycyjnym. W ostatnim czasie trenował bardzo mało. Nie chciałem stawiać na niego w meczu z Udinese, ponieważ wtedy zaryzykowałbym jego urazem. Wystarczyło mi, że Biglia jest kontuzjowany. Osobiście bardzo sobie cenię Ismaela. To uważny i czujny zawodnik, który ma szerokie pole do poprawy.

O nowych zasadach:

 Musimy dostosować się do nowych zasad sędziowania. Nie są one nam obce. Upomnienie Calhanoglu jest kwestią nawyku. Zawodnikowi można zasugerować opuszczenie boiska w taki sposób, aby jak najszybciej je opuścił i zrobił to jak najkrótszą drogą.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Darzę sporym zaufaniem naszego trenera. Czytam jego konferencje oraz obserwuję jego decyzje i te wytłumaczenia mają sens. Widać wyraźnie, że Giampaolo nie jest taktycznym betonem, który kurczowo trzyma się jednej koncepcji jak niepodległości, tylko możliwie szybko szuka konkretnych rozwiązań różnych problemów.