Giampaolo: Według mnie Milanello jest najlepszym miejscem do pracy

Giampaolo: Według mnie Milanello jest najlepszym miejscem do pracy

Marco Giampaolo udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia

O fanach:

Jest ich wielu, są ich miliony. Milan jest jednym z najczęściej obserwowanych zespołów na świecie. Będąc tutaj, dostrzegam historię tego klubu, co to znaczy w nim wygrywać i jego ambicje. Już od samego początku mojego pobytu tutaj, wiedziałem jakie są ambicje i aspiracje klubu.


O sobie:

Myślę, że musisz być sobą, nigdy nie udawać kogoś, kim nie jesteś. To nie jest zgodne z moim sposobem bycia, myślenia i działania. Zawsze myślę o pracy i nad poprawą swoich umiejętności. Nie mówię zbyt wiele, ale próbuję stworzyć intelektualną relację z moimi graczami. Jestem zakochany w moich zawodnikach, zawsze staram się odzyskać tych, którzy są kontuzjowani lub mają pewne problemy. Nie lubię piłkarzy, którzy nie chcą pracować. 


O derbach:

Derby są wyjątkowym spotkaniem, innym niż wszystkie. Podobnie było w Genui. Miałem szczęście, że nigdy ich nie przegrałem. Wiem, co oznaczają derby dla fanów i wiem, że wygrywanie takich spotkań jest bardzo ważne dla nich. Aby wygrać, musisz grać w piłkę nożną. Derby dostarczają sporą presję. Czasami rezygnowałem ze specjalnych obozów treningowych przed derbami, ponieważ nie chciałem wpłynąć negatywnie na zawodników.

O współpracownikach:

Są dla mnie bardzo ważni. Współpracuję z 10-12 osobami, które każdego dnia pracują od rana do wieczora. Obecnie zawodnicy są obserwowani każdego dnia. Zawsze staramy się, aby grali jak najlepiej. Dbamy również o stan psychofizyczny naszych piłkarzy. Darzę wielkim zaufaniem swój personel.


O swoim projekcie:

Uwielbiam i zakochuję się w moich graczach. Wczoraj zapytano mnie o Praeta, którego bardzo podziwiam i bardzo go szanuję. 

Teraz jestem w Milanie i wspólnie z klubem dokonujemy pewnych analiz, aby zbudować zespół tak konkurencyjny, jak to możliwe.

O Milanello:

To niezwykłe miejsce. Kiedy tam przyjechałem, niemal natychmiast chciałem poznać ogrodnika, który jest odpowiedzialny za boiska treningowe. Stan boiska jest dla mnie bardzo ważny. Według mnie Milanello jest najlepszym miejscem do pracy. Nigdy nie widziałem go wcześniej, to niezwykłe miejsce do pracy.

Komentarze