Giampaolo: Przed nami jeszcze długa i kręta droga

Giampaolo: Przed nami jeszcze długa i kręta droga

Marco Giampaolo wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem przeciwko Bayernowi Monachium. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu z Bayernem:

 Jutrzejsze spotkanie będzie widowiskiem na wysokim poziomie. Pracujemy razem od 10 dni i spodziewam się zobaczyć to, nad czym do tej pory pracowaliśmy. Jestem pewien, że zespół pracował bardzo dobrze w tym okresie, z oddaniem i poczuciem odpowiedzialności.Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do testów, które powiedzą nam, na jakim etapie przygotowań jesteśmy, nad czym musimy jeszcze popracować i jak wyglądają dotychczasowe interakcje między zawodnikami. Chcę, aby podczas jutrzejszego spotkania nasi zawodnicy dobrze się bawili i cieszyli grą. Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do oceny rozwoju zawodników. Na dzień dzisiejszy ciężko jest określić naszą kondycję fizyczną i styl gry. Tego typu spotkanie będzie okazją do testów, których będziemy potrzebować przed rozpoczęciem sezonu. Wynik tego spotkania będzie miał swoje znaczenie, ale interesuje mnie bardziej prezentowana jakość na boisku i chęć odgrywania konkretnej roli na boisku przez naszych zawodników. Przed nami jest jeszcze długa droga. Okres przygotowawczy jest okazją do testów, które pozwolą nam dokonywać oceny i za każdym razem doskonalić nasze umiejętności.

O formacji na jutrzejszy mecz:

Pomyślę o tym podczas porannego treningu. Jest to ostatnia rzecz, nad którą będę myślał. Nie ma piłki nożnej Giampaolo. Mam pewien pomysł na grę. Piłkarze o odpowiednich cechach muszą jednak próbować realizować ten pomysł. Chcemy na swój sposób być rozpoznawalni. Przed nami jeszcze długa i kręta droga, ale musimy mieć pewną wizję, aby osiągnąć ważne rezultaty. Pracowaliśmy razem tylko przez 10 dni i nadal mamy jeszcze wiele do zrobienia.

O Piątku:

 Wcześniej znałem go tylko jako przeciwnika. Teraz mam okazję go lepiej poznać, ponieważ go trenuję. Piątek jest kompletnym zawodnikiem: jest silny, ma technikę, pragnienie zdobywania bramek i głębię. 

Komentarze

  • avatar
    Cleaver
    Niech to będzie 4-3-1-2.