Giampaolo: Potrzeba czasu, aby móc przyswoić pewne schematy i wypracować określony styl gry

Giampaolo: Potrzeba czasu, aby móc przyswoić pewne schematy i wypracować określony styl gry

Marco Giampaolo wypowiedział się po dzisiejszym meczu z Bayernem Monachium dla ICC TV. Oto, trener Milanu miał do powiedzenia

O meczu:

 Widziałem duże zaangażowanie ze strony zawodników. Poświęcili oni dużo uwagi temu, nad czym pracowaliśmy w ciągu ostatnich 10 dni. Było to dla nas pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym. Dla Bayernu Monachium było to trzecie spotkanie na wysokim poziomie. Widziałem zawodników, którzy cierpieli na boisku, ale wykazywali się poświęceniem, dając z siebie wszystko na tym etapie przygotowań.

 O International Champions Cup:

 Możliwość rywalizacji z zespołami wysokiego szczebla jest czymś naprawdę ważnym. Chcę, aby nasz zespół rozwijał się jak najlepiej i pod tym względem mogę być zadowolony.

O Theo Hernandezie:

 Do momentu wymuszonego zejścia z boiska, jego gra bardzo mi się podobała. Theo łączy ze sobą doskonałą jakość z dużą siłą fizyczną. Czy jego uraz jest poważny? Lekarze zadbają o dokładną ocenę jego urazu.

O Matteo Gabbia:

 Jego postawa na boisku również bardzo mi się podobała. Na jego pozycji ważne jest umiejętność czytania gry i pod tym względem zaprezentował się bardzo dobrze. Gdy zawodnicy są dostępni, zawsze łatwiej jest pracować.

O pomocy:

 Kilka rzeczy wymaga jeszcze wprowadzenia i mam kilka pomysłów na to, aby praca zespołu wyglądała w tym aspekcie jak najlepiej. 

O zespole:

 Nasz zespół posiada wiele jakości. Nasi zawodnicy nie mają problemów ze zrozumieniem tego, czego od nich oczekuję i jak na razie pracują dobrze. Potrzeba czasu, aby móc przyswoić pewne schematy i wypracować określony rodzaj gry.

Komentarze