Giampaolo: Nie mogę doczekać się postawienia swojej nogi w Milanello

Giampaolo: Nie mogę doczekać się postawienia swojej nogi w Milanello

Marco Giampaolo udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co nowy trener Milanu miał do powiedzenia.

 Pracowałem naprawdę ciężko na otrzymanie tej szansy. AC Milan jest jednym z najbardziej utytułowanych i najważniejszych klubów w Europie. To dla mnie wielka szansa. Jestem naprawdę szczęśliwy i zmotywowany. Podróż, którą musiałem przebyć, aby się tutaj znaleźć była długa, ale to nie jest jej koniec. Nigdy nie przestaje się rozwijać pewnych projektów, pomysłów i tak dalej. Teraz jestem naprawdę szczęśliwy z powodu rozpoczęcia nowej przygody w tak wielkim klubie i jestem bardzo zmotywowany. Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę wypoczęty i nie mogę doczekać się rozpoczęcia tej przygody.

 Jak to jest pracować blisko ze Zvonimirem Bobanem i Paolo Maldinim?

 Wykazują się oni profesjonalizmem, kompetencjami i pasją. Prezentują oni prawdziwe wartości gry dla AC Milan. Dzięki nim można zrozumieć co to naprawdę znaczy być trenerem AC Milan lub częścią tego klubu. Oni są światowej klasy indywidualnościami z wielką głębią. Powiedziałem im tylko, że z czasem będziemy się lepiej poznawać, ponieważ łatwo jest teraz trochę pogawędzić. Każdego dnia nasze relacje będą się pogłębiać. Ich historia mówi sama za siebie i niejednokrotnie udowodnili, że ich pasja potrafi być zaraźliwa. 

 Co zrobiło na Tobie największe wrażenie w klubie?

  Muszę powiedzieć, że na początku często przegrywałem wiele spotkań przeciwko AC Milan. Z czasem jednak zaczęliśmy osiągać lepsze rezultaty przeciwko nim, być może dlatego, że zacząłem trenować bardziej konkurencyjne zespoły. Gra na San Siro zawsze jest czymś wyjątkowym. Mówię to jako osoba, która przez wiele lat przyjeżdżała na ten stadion jako przeciwnik Milanu. Z tego też powodu San Siro nosi nazwę "La Scali futbolu". Myślę, że San Siro jest najbardziej fascynującym stadionem we Włoszech. Gra na San Siro zawsze budzi w przeciwniku strach.

Jakie masz oczekiwania względem następnego sezonu w Serie A?

Cóż, w ostatnich latach Serie A stała się bardziej konkurencyjna. Powrót Sarriego i Conte oraz obecność wielu jakościowych trenerów w Serie A sprawiają, że nowy sezon będzie jeszcze bardziej konkurencyjny aniżeli poprzednia kampania. Nastąpiła zmiana trendu i mentalności wśród wielu zespołów. Nawet małe kluby zaczęły wykazywać ambicje do wygrywania na San Siro. Dlatego też różnica między zespołami zawęziła się i potrzeba odpowiedniej wiedzy, aby odpowiednio podejść do całej sprawy. Następny sezon będzie prawdziwym wyzwaniem.

 Jak będzie wyglądać AC Milan według Marco Giampaolo?

 Historia tego klubu mówi nam,  że zarówno klub jak i zespół  musi opierać się na jakościowej grze w piłkę i dobrych rezultatach. AC Milan ma specyficzną, piłkarską mentalność. Ten zespół zdobył wiele tytułów dzięki jakościowej grze w piłkę. Nie jestem jednak aż tak zarozumiały, aby porównywać nas do Milanu z przeszłości. Chcielibyśmy jednak nawiązać do sukcesów z przeszłości. Naszym celem i wizją musi być granie rozrywkowej i atrakcyjnej piłki, która pozwoli nam odnosić zwycięstwa. Jestem w klubie, który wie co to znaczy grać jakościowy futbol. 

O Milanello:

Nie mogę doczekać się postawienia swojej nogi w Milanello. Słyszałem wiele dobrego o udogodnieniach, organizacji i dobrych warunkach do pracy w tym środowisku. Dlatego też najprawdopodobniej rozpocznę przygotowania do nowego sezonu tak szybko jak to będzie możliwe.  Dziękuję i Forza Milan!

Komentarze