Giampaolo: Myślę, że moi zawodnicy dobrze się bawili w tym meczu

Giampaolo: Myślę, że moi zawodnicy dobrze się bawili w tym meczu

Marco Giampaolo wypowiedział się dla International Champions Cup TV po meczu z Manchesterem United. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Podczas ostatniego spotkania przeciwko Benfice powiedziałem, że nasz zespół powinien grać z wiarą, przywiązaniem i z pewnymi pomysłami na grę. Jak na razie wszyscy zawodnicy mieszczą się w naszym nurcie myślenia. Dbałość o szczegóły jest częścią naszej pracy. Milan ma silnych i wysokiej jakości zawodników, którzy mogą stać się kimś więcej. Z czasem będziemy grać coraz lepiej. 

Ostatnie spotkania były okazją do ujawnienia naszych błędów, które rzecz jasna popełniliśmy. Na ten moment interesuje mnie nabycie pewnego sposobu myślenia i odpowiedniej mentalności. Musimy grać w odpowiedni sposób i nie pozwolić przeciwnikowi na zmianę naszego stylu gry.

 Pewne rzeczy wyszły nam lepiej w porównaniu do ostatniego meczu z Benficą. Myślę, że moi zawodnicy dobrze się bawili w tym meczu. To zdecydowanie kolejny krok do przodu. Zawsze musimy wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Musimy podejść do spotkania z Udinese we właściwy sposób.

O Suso:

 On jest prawdziwym mistrzem. To silny zawodnik i musimy go zatrzymać. Powiedziałem to jemu oraz klubowi. To nie jest żaden problem. Jestem w nim zakochany, doprowadza mnie do szaleństwa i tylko on może to opisać.

O Calhanoglu i Biglii:

 On jest uniwersalnym zawodnikiem. Umieściłem go na środku pomocy, ponieważ Biglia miał problem ze ścięgnem i nie chciałem ryzykować. Bardzo lubię Lucasa.

O zespole:

Na ten moment najbardziej myślę o integracji nowych zawodników. Mamy co najmniej pięć lub sześć nowych zawodników z zewnątrz, co sprawia że 6 zawodników musi myśleć w podobny sposób jak myśli pozostałych 20.

O Danielu Maldinim:

To prawda, że miał podejść do rzutu karnego, ponieważ został wyznaczony jako piąty zawodnik. Niestety się pomylił, ale jest to dla niego przydatna informacja. Tacy zawodnicy jak on potrzebują takich sytuacji, aby się rozwijać, a nie po to, aby się cofać. 

Komentarze

 • avatar
  Suso zdecydowanie najlepszy na boisku. sprawdza sie w roli trequartisty. w takiej sytuacji nie ma co go sprzedawac. dlatego do pomocy potrzebujemy juz tylko w zasadzie Praeta. i odejscia Biglii.
  .
  za to powinni sie pozbyc jak najszybciej Musacchio. 2 bramki na jego konto. tamten sezon wyczynial notorycznie podobne wygibasy. o to wlasnie mi chodzilo. to nie jest obronca na miare Milanu, a nawet Serie A.
  .
  Piatek kiepsko. oby szykowal pistolet na Serie A i Coppa Italia.
  • avatar
   Kouame, Praet, kto następny? Mączyński? :D czlowieku, weź Snickersa zjedz...
  • avatar
   natura rozumem cie nie obdarzyla. to na pewno.
  • avatar
   Ale wycieczki personalne zachowaj dla siebie :)
 • avatar
  Pato
  Kouame mogli by sciągnąć.