Giampaolo: Jestem zadowolony z ostatnich 10 dni pracy

Giampaolo: Jestem zadowolony z ostatnich 10 dni pracy

Marco Giampaolo udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O pierwszych 15 dniach pracy w Milanie:

 To były dni doskonałej pracy. Odnalazłem grupę ciekawych zawodników, którzy wykazują się wielką ciekawością i dostępnością. Wyposażenie Milanello jest fantastyczne. Jestem zadowolony z ostatnich 10 dni pracy. Zawodnicy pokazują się z naprawdę dobrej strony.

O budowie zespołu:

 Mam duże zaufanie do pracy działaczy. Mają oni jakość i kompetencje, nie mam co do tego wątpliwości. Jestem świadomy tego, że czas może okazać się jednym z czynników decydujących. Optymalna sytuacja to praca z grupą utworzoną od początku, ale ja nie zamierzam narzekać.

O Suso w roli trequrtisty:

 Wykazał się on wielką gotowością do pracy na tej pozycji. Jak na razie prezentuje się bardzo dobrze. Jest silnym zawodnikiem, który ma konkretną wizję gry i potrafi coś zmienić na boisku. Jestem z niego zadowolony. 

 Nie jestem odpowiedzialny za mercato, więc nie zamierzam odnosić się do plotek związanych z jego przyszłością. Musicie o tym porozmawiać z Maldinim, Bobanem i Massarą. Na dzień dzisiejszy trenuję 22 zawodników i staram się wydobyć z nich to, co najlepsze.

O Cutrone:

 Jeszcze nie miałem okazji go trenować. Na razie trenował on głównie indywidualnie. Z czasem będzie musiał pracować na pełnych obrotach. Na podstawie jego pracy i dyspozycji ocenię jego przydatność. Staramy się codziennie dokonywać oceny pracy zawodników.

O zespole:

 Muszę powiedzieć, że w tym tygodniu zawodnicy przekroczyli moje oczekiwania jeśli chodzi o umiejętność uczenia się nowych rzeczy. Spodziewam się skonsolidowania pewnych koncepcji i poprawienia niektórych z nich. Czas może okazać się moim pierwszym sprzymierzeńcem.

O mechanizmie gry:

 Od rana do nocy jestem myślami w Milanie. Moją jedyną myślą jest Milan. Musimy mieć cierpliwość i czas, ale jestem pewien, że mogę zdziałać tutaj wiele dobrego.

O mercato:

 Mamy nadzieję zakończyć nasze działania związane z mercato przed 2 września. Podchodzę z wielkim entuzjazmem do swojej pracy i cieszą mnie pozytywne reakcje zawodników. Naprawdę lubię okres związany z mercato.

O Modriciu:

 Musicie o to zapytać Maldiniego

O Bennacerze:

 Ostatnio wygrał Puchar Narodów Afryki. Na ten moment nie mogę powiedzieć nic więcej.

Komentarze

  • avatar
    paczinho
    Podoba mi się to jak się wypowiada.