G.Conte: Zobaczymy jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus

G.Conte: Zobaczymy jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus

Premier Włoch, Giuseppe Conte wypowiedział się dla LA7 na temat możliwości zawieszenia rozgrywek we Włoszech w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oto, co przedstawiciel włoskiego rządu miał do powiedzenia.

 W tej chwili nie mogę powiedzieć czy dotychczasowe działania będą kontynuowane również w przyszłym tygodniu. Dokonamy właściwej oceny sytuacji na podstawie działań ekspertów i techników. Zobaczymy jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus. Stale monitorujemy rozwój tej infekcji i dokonujemy oceny. Jeśli będziemy działać efektownie, myślę, że sytuacja wkrótce powinna się uspokoić. Nie sądzę jednak, aby udało nam się zakończyć epidemię w ciągu kilku dni.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Cóż, są rzeczy ważne i ważniejsze. Przeczuwam, że tego sezonu już nie dogramy, tylko na razie nikt o tym głośno spośród władz nie mówi.
  • avatar
    Gila11
    Faktycznie sytuacja wygląda tak, że sezon jest poważnie zagrożony, ciekawe czy tylko we Włoszech. Ogólnie sprawa z wirusem wygląda gorzej niż początkowo myślano i o ile wiadomo, że wszystko nie zakończy się jakiś kataklizmem, bo umierają głównie ludzie starzy i schorowani, ale wydaje się, że dotychczasowe życie może się zmienić na kilka miesięcy. Myślę to nie tylko o sporcie, problemy z zaopatrzeniem sa bardzo realne.