Gazidis: Transfer Piątka mieści się w parametrach narzuconych przez UEFA

Gazidis: Transfer Piątka mieści się w parametrach narzuconych przez UEFA

Ivan Gazidis wziął udział w prezentacji Krzysztofa Piątka jako zawodnika Milanu. Oto, co CEO ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

O budowie stadionu:

Wciąż oceniamy różne opcje. Nasza nieruchomość jest bardzo silna dzięki czemu możemy robić bardzo ekscytujące rzeczy. Możemy wyremontować San Siro lub zbudować nowy stadion. Nie wiemy jeszcze, co zrobimy, współpracujemy z Interem. Jestem optymistą. Wierzę, że możemy zrobić naprawdę wiele dobrego.

O projekcie:

Nie wiem jak to się wszystko potoczy. Wszyscy jesteśmy bardzo zaangażowani w ten projekt. Milan musi się podnieść z kolan, ale włoski futbol musi po raz kolejny stać się punktem odniesienia dla innych. Potrzebujemy między innymi światowej klasy stadionów. Przed nami jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.

O UEFA:

Poświęcamy wiele uwagi wszystkim instytucjom związanym z futbolem. Szanujemy narzucone wytyczne przez UEFA. Zdecydowaliśmy się na złożenie apelacji wobec orzeczenia UEFA. Dopóki nie pojawi się orzeczenie TAS w tej sprawie, wszelkie ograniczenia i sankcje nie będą nas obowiązywać. Na tym etapie UEFA nie powinna wypominać nam wszystkiego, co robimy. Klub musi wrócić do posiadania zrównoważonego modelu finansowego. Byłem tam, kiedy tworzono zasady Finansowego Fair Play. Nie miał on na celu karania drużyn, ale miał im pomóc wrócić na bardziej zrównoważoną ścieżkę. W porównaniu do ostatnich 8 lat działalności klubu, jego straty finansowe wyraźnie spadły, także dzięki FFP. Chcemy przestrzegać zasad, ale musimy podążać ścieżką, po której poruszają się kluby, które chcą wrócić na szczyt. Ten klub musi zbudować solidne fundamenty, na których zbudujemy naszą przyszłość. Mamy silną nieruchomość i jeśli chodzi o przyszłość jestem optymistą.

O Milanie:

Możliwość bycia tutaj jest dla mnie naprawdę wyjątkowe. Milanello to mityczne miejsce, w nim można oddychać piłką nożną. Ten klub ma ważne miejsce w światowej czołówce wśród kibiców piłki nożnej. Ostatnie lata nie były łatwe, ale musimy przywrócić Milan na należne mu miejsce. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, pracuję tutaj z prawdziwymi profesjonalistami. To wszystko jest naprawdę niesamowite. Jestem optymistą. Nie będzie łatwo zrealizować naszych celów, mamy przed sobą wiele przeszkód do pokonania. Chcemy szanować stanowisko UEFA. Nasze kierownictwo jest mocno zaangażowane w przywrócenie Milanu na właściwe miejsce. Cieszę się, że jestem częścią tego projektu, to dla mnie zaszczyt.

O transferze Krzysztofa Piątka:

Jeśli chcemy zrealizować marzenia, musi mieć pewne plany. Musimy stworzyć zespół, który może funkcjonować przez lata. Potrzebujemy wielkiej dyscypliny w naszych szeregach. Nie będziemy sprowadzać tylko młodych zawodników, będziemy potrzebować także doświadczenia. Musimy szanować to, co narzuca nam UEFA.

 Piątek mieści się w granicach parametrów narzuconych przez UEFA, jest to typ zawodnika, którego chcemy w naszej drużynie. W naszych szeregach mamy już wielu młodych zawodników. Chcemy wrócić do Ligi Mistrzów.

Cieszę się, że mogę przedstawić wam naszego nowego zawodnika. Jest to dla nas kolejna długofalowa inwestycja w klub zgodna z Finansowym Fair Play. Chcę podziękować Leonardo i Maldiniemu za wspaniałą pracę, którą wykonali latem i wykonywaną obecnie. To ekscytujący moment dla nas wszystkich. Piątek jest zawodnikiem, którego chcieliśmy w naszym klubie. To młody i utalentowany piłkarz.

Komentarze