Gazidis: Szanujemy San Siro, ale musimy myśleć o przyszłości

Gazidis: Szanujemy San Siro, ale musimy myśleć o przyszłości

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

 Muszę powiedzieć, że nie ma konfliktów politycznych, ale odbywają się konstruktywne debaty w sprawie nowego stadionu. Wierzymy że przedstawiliśmy kilka ekscytujących projektów zarówno dla obu klubów, jak i dla gminy. 

 Chciałbym powiedzieć co nieco o rozwoju futbolu:

 Zacząłem swoją pracę w MLS z 1996 roku. Zaczęliśmy nasz projekt od kultowych stadionów, których nigdy nie udało nam się wypełnić kibicami. Rozpoczęliśmy program budowy stadionów tylko dla piłki nożnej. Obecnie znajduje się tam 20 nowych stadionów, które są pięknymi obiektami do oglądania spotkań. Ich średnia pojemność to 25-30 tysięcy miejsc. To stworzyło pewne fundamenty do podjęcia odpowiednich kroków. W połowie lat 80. było wiele problemów w angielskim futbolu, który niemal sięgnął dna. Wówczas rozpoczęła się budowa nowych stadionów, dzięki czemu Premier League znalazła się na szczycie.

 Szanujemy San Siro, ale musimy myśleć o przyszłości, w której to przyszłe pokolenia fanów znajdą nowy entuzjazm. Musimy dać coś wartościowego nowym pokoleniom. Bardzo poważnie podchodzę do swoich obowiązków i wzięcia odpowiedzialności za ten projekt. Nie wolno nam niczego wymyślać. Musimy grać na nowoczesnym stadionie reprezentującym nowe pokolenie kibiców Milanu i Interu oraz myśleć o klubach, które będą musiały wrócić na szczyt piłki nożnej. Posiadanie nowego i nowoczesnego obiektu to niezbędny krok. Wierzę, że świat spojrzy na ten projekt jak na światło przewodnie.

 Jak wygląda kwestia praw do nazwy? Czy myśleliście już nad tym?

 Jest za wcześnie, aby o tym mówić. Uważamy, że posiadamy ekscytujący projekt, który będzie nowym światłem dla Mediolanu i włoskiej piłki nożnej. Jeśli spojrzymy na najlepsze kluby na świecie, to posiadają one nowoczesne stadiony, które stanowią dla nich solidne podstawy.

O projektach nowego stadionu:

 Przedstawione projekty są w fazie rozwoju. W planach miasta uwzględnione zostaną różne koncepcje, mające na celu poprawę sytuacji ludzi mieszkających wokół stadionu i poszanowanie naszej historii.

Komentarze