Gazidis: San Siro nie jest przygotowane na taką przyszłość

Gazidis: San Siro nie jest przygotowane na taką przyszłość

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla Daily Mail. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O San Siro:

 San Siro to kultowy stadion. Ten budynek to niekończąca się historia i darzymy go wielkim szacunkiem. Najlepszym sposobem na uhonorowanie historii dwóch klubów i San Siro jest tworzenie przyszłości klubu, która obejmuje i zaangażuje następne pokolenia fanów. San Siro nie jest przygotowany na taką przyszłość. Wiele elementów konstrukcji nie są takie, jakie chcemy, jak na przykład toalety dla osób niepełnosprawnych. 

 San Siro generuje wiele wspomnień i emocji, ale nowy stadion zapewni lepsze warunki do oglądania spotkań. Chcemy zrobić wszystko, aby zbudować nowoczesny stadion. Kiedy kibice odwiedzą nowy stadion to zrozumieją, że nasza decyzja była właściwa. Do tego czasu będziemy myśleć z nostalgią o San Siro.

O braku zgody na renowację San Siro:

 Renowacja San Siro najprawdopodobniej pochłonęłaby dużo więcej pieniędzy aniżeli budowa nowego obiektu. Remont San Siro sprawiłby, że ten stadion stałby się zupełnie innym obiektem w porównaniu do tego obecnego i mógłby stracić swoją tożsamość. 

O nowym stadionie:

Mamy niesamowitą szansę do zbudowania nowego stadionu wspólnie z Interem. Dlaczego by tego nie zrobić? Nowy stadion będzie nie tylko drogowskazem dla włoskiego futbolu, ale jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym stadionem w Europie.

O współpracy z Interem:

Współdzielenie stadionu pozwala nam na realizację wielu rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne. Posiadanie dwóch dużych klubów w takim dużym i międzynarodowym mieście jest czymś wyjątkowym. Wspólnymi siłami możemy zbudować stadion, który będzie najlepszy na świecie.

O Milanie:

Trzeba zrobić jeszcze wiele rzeczy, aby przywrócić Milan na szczyt. Budowa nowego stadionu jest jednym z fundamentalnych elementów, aby to zrobić. Posiadamy globalną markę. Nasz klub przeszedł w ostatnich latach przez trudny okres. Mimo to nasza marka jest niezwykle silna. Milan jest jednym z pięciu największych klubów na świecie pod względem kibiców. To zmusza nas do tego, abyśmy dążyli do sukcesów nie tylko we Włoszech, ale także w Europie.

Komentarze