Gazidis: Przed nami jest jeszcze długa i pełna wyzwań drog

Gazidis: Przed nami jest jeszcze długa i pełna wyzwań drog

Paolo Scaroni wypowiedział się dla Milannews.it. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

O FFP:

 Jeśli zakwalifikujemy się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie to kolejna ocena finansowa ze strony UEFA będzie miała miejsce w październiku przyszłego roku. Wówczas UEFA przeanalizuje naszą sytuację z ostatnich lat, eliminując skutki pandemii. Jeśli nasza sytuacja finansowa będzie pozytywna to omówimy dalszą strategię w oparciu o obowiązujące zasady. Wszelkie dyskusje w obecnej sytuacji byłyby przedwczesne. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym właścicielom uda nam się wrócić na właściwą ścieżkę.

O Superlidze:

 Od ponad 10 lat słyszymy o informacjach na ten temat. Główną myślą obecnego świata piłki nożnej jest rozwój istniejących rozgrywek międzynarodowych. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych propozycji, które wiązałyby się z zerwaniem z europejskimi pucharami. Milan odgrywa czynną rolę w rozwoju europejskich rozgrywek. Jesteśmy w stałym kontakcie z ECA, UEFA, FIFA i Lega Serie A.

O poprzednim mercato:

 Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii, świat piłki nożnej zdawał sobie sprawę z tego, że stabilne mercato przyniesie wszystkim korzyści. Osobiście ciężko pracowałem nad tym, aby zaprowadzić porządek i stabilność. Nadal to będę robił, zarówno we Włoszech jak i na arenie międzynarodowej. 

O zimowym mercato:

 Przechodzimy przez dobry moment. Przed nami jest jeszcze długa i pełna wyzwań droga. Nasz klub ma solidnych właścicieli, którzy wierzą w nasz projekt. Naszym celem jest pozyskanie najlepszych talentów i rozwijanie ich. Letnie mercato niedawno się zakończyło i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Nasz klub przygotowuje się powoli do zimowego mercato. Jesteśmy pewni siebie.

Komentarze