Gazidis: Nasze wybory muszą być konsekwentne

Gazidis: Nasze wybory muszą być konsekwentne

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O funduszu Elliott:

Paul Singer jest fanem Milanu. Jego podejście jest zupełnie inne niż wielu klubów w Serie A w przeszłości. Elliott nie wyznacza ograniczeń czasowych w zarządzaniu klubem. Jeśli chodzi o Gordona Singera to jest on również ekspertem i pasjonatem piłki nożnej. On uważnie śledzi Milan. Często wysyła mi wiadomości podczas meczów. On raczej nigdy nie zadzwoni do mnie i powie chce, żeby zmienił trenera lub, że jakiś zawodnik nie radzi sobie dobrze. Właściciel uważa, że to poważny projekt, z jasną strategią, który może przywrócić klubowi na wysoki poziom. Milan to nie tylko drużyna piłkarska - to ważna globalna społeczność, która zaczyna się w Mediolanie. To ważna instytucja dla kraju i dla świata. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność, której jesteśmy świadomi. 

 O Maldinim:

Paolo reprezentuje historię klubu, ale to nie jest powód, dla którego w niego wierzę. Wierzę w niego, bo jest inteligentną osobą, która patrzy w przyszłość i pracuje z pokorą oraz pasją. Zauważyłem to niemal od razu od momentu mojego przyjazdu do klubu. Maldini jest punktem odniesienia dla nas wszystkich. 

O Piolim:

Pioli to niezwykły człowiek. Dołączył do nas w skomplikowanym momencie i stanął przed skomplikowanym wyzwaniem. Zaimponowało mi w nim to, że robi wszystko w prosty sposób i sprawia, że wszystko wydaje się łatwe, nawet takie nie jest. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że może zrealizować naszą wizję, kontynuowanie z nim współpracy było czymś naturalnym. Naprawdę doceniam jego sposób pracy i styl. Prawda jest taka, że nawet gdy znaleźliśmy się w trudnych czasach, widziałem pozytywne sygnały ze strony zespołu i ani ja, Maldini i Massara nie myśleliśmy, aby to zakończyć. Teraz nasza piłka jest postępowa, nowatorska, stosowana z odwagą i powagą. 

O obecnej sytuacji:

Nie chcemy narzucać na nikim tylko jednej pozycji w tabeli, ponieważ wcale nie jest to takie proste. Dla nas jest ważniejsze jest to, aby nasz postęp był widoczny i żebyśmy podążali w kierunku celu, jakim jest zapewnienie nam godnej przyszłości. 

O mercato:

Nasze wybory muszą być konsekwentne. Musimy znaleźć odpowiednich ludzi dostosowanych do naszych potrzeb. Maldini jest inteligentny, więc wie, jak zachować równowagę w zespole.

O Ibrahimoviciu:

 Jeszcze nie rozmawialiśmy z nim o nowej umowie. To będzie decyzja nie tylko klubu, ale i jego. Jest wyjątkową osobą o niezwykłych cechach i dużej inteligencji. To połączenie daje mu wielką siłę we wszystkim, co robi. Próbowaliśmy go zakontraktować w styczniu 2019 roku ale wówczas nam odmówił, ponieważ był związany z Galaxy. Ibra wzmacnia naszą grupę, ponieważ oczekuje od każdego, aby dawał z siebie więcej. To wyzwanie jest akceptowane przez nas wszystkich. Na tym poziomie, znalezienie w sobie dodatkowych 5% robi różnicę. 

O Calhanoglu i Donnarummie:

Rozmawiamy o nowych umowach dla nich. Nie wątpimy w ich profesjonalizm.

O zespole:

Jesteśmy kolektywem, a nie zbiorem indywidualności. Kiedy gracze śpiewają "Pioli's on fire" to wszyscy myślimy jako grupa. W tym zespole każdy walczy o drugiego. Gdy ktoś popełni błąd to może liczyć na wsparcie zespołu. To jest nasz sekret. Trudno mówić o indywidualnościach. Często mówimy o Ibrze, ale każdy nasz zawodnik ma coś do zaoferowania.

Komentarze