Gazidis na wiele tematów

Gazidis na wiele tematów

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla Tuttosport i Corriere della Sera. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O Milanie:

Wielu twierdzi, że w ostatnich latach doszło do zbyt wielu zmian w Milanie i mają rację. Cierpliwość to moje drugie imię. Jeśli chcemy coś zmienić na lepsze, musimy uporządkować pewne sprawy, a to wymaga czasu.

Czy Pioli będzie drugim Wengerem?

Arsene to Arsene, a Stefano to Stefano. Piłka nożna jest w centrum naszego projektu, a Piolemu udało się przekazać naszą wizję. Chcemy stworzyć drużynę, którą wróci na szczyt, będzie grać na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie i będzie cieszyć grą swoich fanów. W ostatnich dniach widziałem właśnie taki zespół. Widziałem postęp. Pewne zmiany wymagają czasu. Muszę myśleć o klubie, a nie o jednostkach. Gdybym nie posiadał żadnych alternatyw, nie mógłbym wykonywać swojej pracy.

Zdecydowaliśmy się na Piolego, ponieważ jest odpowiednią osobą do trenowania Milanu. Nasza decyzja nie wynika tylko z ostatnich dobrych wyników zespołu. Wynika to także z faktu, że będziemy mieli bardzo mało czasu na przygotowanie się do kolejnego sezonu. Dzięki Piolemu, zespół gra w nowoczesny sposób. Bardzo szanuję go za podejście i profesjonalizm. Pioli nigdy nie stawiał siebie przed zespołem i projektem. Stefano Pioli to nie tylko wspaniały trener, ale też wspaniały człowiek.

O Rangnicku:

 Po zwolnieniu Giampaolo, braliśmy pod uwagę kilku kandydatów. Jednym z nich był Ralf Rangnick. Tak naprawdę tylko ja rozmawiałem z nim na ten temat. Przeanalizowaliśmy naszą sytuację na rynku i wówczas zdecydowaliśmy się na Piolego. Od tamtego czasu jestem w stałym kontakcie z Rangnickiem i innymi potencjalnymi kandydatami, ponieważ jest to część mojej pracy. Uważam, że na ten moment podjąłem najlepszą możliwą decyzję. Chciałem zaprzeczyć ostatnim doniesieniem mediów, według których klub jest zobowiązany do płacenia jakichkolwiek kar gospodarczych lub ekonomicznych w związku z Rangnickiem. Nigdy nie podpisano żadnej wstępnej umowy z potencjalnymi kandydatami. 

O Donnarummie:

To jeden z symboli tego klubu, który posiada wielki talent. On ma zaledwie 21 lat i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana. 

O Maldinim:

 Jego umowa obowiązuje jeszcze przez 2 lata i spodziewam się, że zostanie z nami. Codziennie ze sobą rozmawiamy. Jego wkład jest bardzo ważny.

O Ibrahimoviciu:

 Nie wiem, czy Ibra ma teraz większe szanse na pozostanie w klubie. Odkąd dołączył do klubu, bardzo nam pomaga. W swoją pracę wkłada pasję, instynkt i talent. Ibra bardzo pomaga młodszym zawodnikom. To fenomenalny zawodnik. Wkrótce podejmiemy wspólnie decyzję.

O mercato:

 Nie lubię mówić publicznie o budżetach. Moim celem jest przeprowadzenie udanej kampanii transferowej. Możemy liczyć na solidnych właścicieli, którzy wspierają nas odpowiednimi inwestycjami. Naszym zadaniem jest kontynuowanie naszej dotychczasowej pracy. Muszę przyznać, że pomimo mojego 26-letniego doświadczenia w piłce nożnej, nie miałem jeszcze możliwości zmierzenia się z taką sytuacją jak obecnie. 

Komentarze