Gazidis: Musimy realizować nasz projekt z myślą o Milanie

Gazidis: Musimy realizować nasz projekt z myślą o Milanie

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla DAZN. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O pomysłach klubu:

 Nasza wizja nie jest rozpowszechniona we Włoszech, ale nasz projekt może doprowadzić do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Musimy w to mocno wierzyć, a wtedy wszystko będzie możliwe. Musimy uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski, pozostając zjednoczeni. Musimy realizować nasz projekt z myślą o Milanie. Poprosiliśmy naszych fanów o cierpliwość i wiarę w nasz projekt, nad którym pracujemy. Na początku pewne rzeczy nie przychodziły nam z łatwością, ale teraz wszyscy zaczynają widzieć kierunek, w którym chcemy iść.

O równowadze:

 Sukcesy klubu budują nie tylko młodzi zawodnicy, ale także Ci doświadczeni. Nasi młodzi zawodnicy wykazują odpowiednie umiejętności i talent, ale nie należy lekceważyć ich charakteru i osobowości. Spójrzcie na Donnarummę i Romagnolego. Pomimo swojego młodego wieku wykazują cechy przywódcze. W Milanie jest wielu liderów i nie można być na to obojętnym.

O projektach:

 W najbliższym czasie chcemy dalej rozwijać się pod względem sportowym. Na poziomie korporacyjnym chcemy zwiększyć przychody poprzez odpowiednie wyniki sportowe i sponsoring. Nowy stadion będzie miał fundamentalne znaczenie dla naszej przyszłości. Jeśli chcemy być nowoczesnym klubem i odnosić sukcesy to potrzebujemy stadionu dostosowanego do naszych potrzeb, który będzie w stanie zapewnić różnorodność i zaangażować naszych kibiców dziś i na przyszłość. Nowy stadion będzie miał fundamentalne znaczenie dla ewolucji Mediolanu, dla jego mieszkańców, a nie tylko dla kibiców Milanu.

O FFP:

FFP zapewnia piłce nożnej większą stabilność finansową. COVID uderzył w finanse wielu klubów, co doprowadziło do wielkich strat na poziomie gospodarczym. Gdyby nie FFP to sytuacja byłaby jeszcze gorsza. Być może nadszedł czas, aby dostosować pewne sprawy do obecnej sytuacji i przyjrzyć się pewnym wyzwaniom, przed którymi stanie piłka nożna w nadchodzących latach.

Komentarze