Gazidis: Mamy przed sobą jeszcze wiele do zrobienia

Gazidis: Mamy przed sobą jeszcze wiele do zrobienia

Ivan Gazidis wypowiedział się dla Milannews.it. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O UEFA:

Następnym razem UEFA przyjrzy się naszym wynikom finansowym w latach 2020-2021. Mamy nadzieję, że do tego czasu Milan zakwalifikuje się do europejskich pucharów. Można założyć, że faza, w której znajdujemy się obecnie w UEFA, rozpocznie podróż w kierunku zawarcia dobrowolnego porozumienia, o ile po drodze nie przytrafiają się jakieś anomalie. Naszym celem jest stworzenie ustrukturyzowanych i cnotliwych fundamentów finansowych, aby dać UEFA poczucie pewności. Nasze cele są zasadniczo takie same jak dla UEFA. 

Czy będzie to porozumienie ugodowe czy dobrowolne porozumienie? Będzie to zależało od tego, jak UEFA będzie rozpatrywać naszą sprawę, gdy Milan znowu znajdzie się pod lupą.

O bilansie pierwszych 6 miesięcy pracy w Milanie:

To wielki zaszczyt być tutaj w Milanello i być częścią tego klubu. To miejsce ma charakter mitologiczny w świecie piłki nożnej. Mamy przed sobą jeszcze wiele do zrobienia. Zvone i Paolo pracują 24 godziny na dobę każdego dnia. Mamy jasno wizję tego, gdzie chcemy zaprowadzić nasz klub. Z pewnością zdarzy nam się popełnić błędy po drodze, ale znamy kierunek, w którym zamierzamy iść i wiemy, że tam dojdziemy.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Jeszcze długa, kilkuletnia droga przed nami, ale z fachowcem w postaci Gazidisa, oddanymi sprawie Milanu dyrektorami w osobach Maldiniego i Bobana oraz z obiecującym trenerem na ławce, człowiek wprost nie może się doczekać tej nowej przygody z wracającym na swoje miejsce Milanem.
  • avatar
   Konradza
   Mnie to wygląda trochę na wczesne pompowanie balonika. Zgodzę się, że te wszystkie wypowiedzi mają sens, ale póki co w działaniach klubu mamy lekki marazm. Wiem że nie o wszystkim się mówi, jestem pewien że Boban i Maldini pracują 24h/24h, ale jak patrzę na inne kluby które walczą o top, nie tylko z serie a to ich działania są zdecydowanie dalej na większości pól i nie mówię tu tylko o mercato.