Gazidis:  Chcemy kontynuować naszą pracę i rozwijać nasz zespół

Gazidis: Chcemy kontynuować naszą pracę i rozwijać nasz zespół

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

O mercato:

Mamy młody zespół, który wciąż się rozwija. Ważną częścią naszej strategii jest ciągłość i nie jest tylko kwestia młodych zawodników. Musimy stworzyć synergię pomiędzy młodymi, a doświadczonymi zawodnikami. Chcemy ciągle się rozwijać i doskonalić nasz skład. Przed klubem stoi wielkie wyzwanie: rozwijać zespół, poprawić sytuację finansową klubu i stworzyć trwałą równowagę. Stadion jest fundamentalną częścią naszej strategii. Ciężko pracujemy i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy owoce naszej pracy. Nie wszystko można zrealizować w ciągu jednego roku. 

Czy Ibrahimović jest centralną częścią waszego projektu?

Od kiedy dołączył do zespołu, odegrał ważną rolę i chcielibyśmy, aby nadal ją wypełniał. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby negocjacje zakończyły się pozytywnie. Osobiście jestem optymistą w tej sprawie.

 Jakie są cele handlowe i sportowe Milanu?

 Chciałbym przedstawić wizję działań klubu. W centrum naszego projektu jest zespół. Zrobiliśmy istotny postęp w aspekcie nowego stadionu i pod względem komercyjnym. Jeśli chodzi o zespół to pracujemy w sposób zdecydowany. Postawiliśmy na utalentowanych i młodych zawodników, którzy mogą rozwijać się wraz z zespołem. Po przerwie spowodowanej pandemią, mieliśmy najlepsze wyniki w Europie, ustępując jedynie Realowi Madryt. 

 W poprzednim, letnim okienku transferowym sprowadziliśmy mniej znane nazwiska jak np. Theo czy Bennacer. Czas pokazał, że dokonaliśmy odpowiednich wzmocnień i nasze decyzje były słuszne. Chcemy kontynuować naszą pracę i rozwijać nasz klub także w przyszłym sezonie.

 Jaki jest plan inwestycyjny klubu?

 Mamy bardzo silnych i solidnych właścicieli. Od kiedy przybyliśmy do klubu, dokonaliśmy znaczących inwestycji. Najważniejsze jest dokonywanie właściwych inwestycji i musimy je realizować, koncentrując się na rozwoju naszych zawodników. Mamy przed sobą różne wyzwania i musimy szanować Finansowe Fair Play. W zeszłym roku straciliśmy prawie 150 mln euro i musimy działać w reżimie kontroli sytuacji finansowej. Najbliższe okienko transferowe będzie nietypowe i musimy dokonać odpowiednich wzmocnień. Sądzę, że pod koniec okienka transferowego będziemy musieli zachować szczególną czujność i wykorzystać możliwe opcje.

Komentarze