Gattuso: Żałuję, że tak bardzo męczyliśmy się w tym meczu

Gattuso: Żałuję, że tak bardzo męczyliśmy się w tym meczu

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport po meczu z Dudelange. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Dudelange:

Spodziewałem się, że uda nam się przywieźć do domu trzy punkty. To nie przypadek, że taki zespół jak Dudelange znajduje się w fazie grupowej Ligi Europy. Ich obecność tutaj nie jest kwestią przypadku. Cieszę się ze zdobycia trzech punktów. Podobała mi się mentalność zespołu, który walczył o korzystny dla siebie rezultat. Cieszę się również, że dałem pograć kilku zawodnikom, którzy nie grają zbyt często. Żałuję, że tak bardzo męczyliśmy się w tym meczu i mieliśmy problem ze zdobyciem bramki. W dzisiejszym futbolu nie ma łatwych spotkań

O Castillejo:

Jestem zadowolony z wszystkich zawodników, którzy dają z siebie wszystko. Castillejo jest właśnie jednym z nich.

O Higuainie:

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, kiedy wygrywamy, nie tylko Pipita. Dzisiaj miał kilka sytuacji do zdobycia bramki. Mógł zdobyć ich z dwie lub trzy. Ważne jest, że udało mu się trafić do siatki i dzięki niemu udało nam się wygrać to spotkanie.

O zespole:

Pracując regularnie przez tydzień lub dwa, realizujemy pewnie założenia, które chcemy wprowadzić na boisko. Nie zawsze jednak tak się dzieje. To nie przypadek, że przeciwko Cagliari sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej. Problemem okazała się nasza mentalność, nad którą wielu miało z nas problem. Musimy popracować nad tym aspektem. Czekają nas intensywne dwa tygodnie, podczas których zawodnicy muszą słuchać uważnie, co mam im do powiedzenia. Musimy ciężko pracować, jeśli chcemy odnieść sukces.

O zmianach w składzie:

Dzisiaj dokonałem wielu roszad w składzie. Jest to jeden z elementów naszej taktyki. Musimy odpowiednio rozkładać nasze siły. Mimo, że nie mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników w dzisiejszym meczu, udało nam się wygrać.

O pracy trenera:

Wziąłem dwie tabletki Aulinu [ lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, w Polsce dostępny na receptę], ale plecy nadal mnie bolą. (śmiech)

O piłko-tenisie i ostrzeliwaniu poprzeczek na treningach:

Zawodnicy nie chcę już ze mną grać w piłko-tenisa, ponieważ przegrywają. Teraz próbują swoich sił w konkursie poprzeczek, ale tam również przegrywają (śmiech).

Komentarze

  • avatar
    JJay
    Ten mecz pokazał że piłkarze typu Borini, Bertolacci, Mauri powinni jak najszybciej odejść z tego klubu. O ile Mauri nawet ogarniał w drugiej połowie, o tyle ta dwójka to niesmieszny żart co wczoraj pokazali. Plus Bakayoko, w pierwszej połowie nawet źle nie wyglądał, za to w drugiej to on gdzieś zginął. Generalnie słaby mecz mimo wszystko, meczarnia i ratujący gol Gonzalo przed kompromitacja na całą Europę.