Gattuso: Współpraca z taką grupą jest prawdziwą przyjemnością

Gattuso: Współpraca z taką grupą jest prawdziwą przyjemnością

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Milan TV i Sky po meczu z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

Rozegraliśmy dobre 96 minut. Drużyna pokazała charakter, musieliśmy zagrać w ten sposób. Parma dobrze się broniła i szybko atakowała. Potrafiliśmy jednak dobrze zareagować na ich akcje. To było fundamentalne w kontekście wygrania tego meczu. Popełniliśmy kilka błędów, ale Parmie też się nie przytrafiły. To było ciężkie spotkanie, ponieważ graliśmy przeciwko irytującej drużynie, która może Cię skrzywdzić w każdej chwili. Na szczęście udało nam się zrealizować nasz cel i trzy punkty zostały w Mediolanie.

O mediach:

Nie muszę nic czytać i kogokolwiek słuchać. Jak dla mnie to tylko paplanina. Muszę skoncentrować się na swojej pracy, podobnie jak zespół. To jest dla mnie najważniejsze.

O Cutrone:

Jestem szczęśliwy z powodu jego bramki. W ostatnim czasie zdobył dwie bramki przeciwko Dudelange, a teraz zalicza trafienie przeciwko Parmie. Podoba mi się jego postawa na boisku w ostatnim czasie, ale to wciąż młody zawodnik, który może się jeszcze rozwinąć i musi wiele poprawić w swojej grze.

O Bakayoko:

Jego początek w naszych barwach nie był dla niego łatwy. Wiedzieliśmy, że będzie potrzebował czasu. Teraz jest dla nas ważny zawodnikiem.

O Maurim:

Mauri pokazał się z dobrej strony w dzisiejszym meczu.

O Higuainie:

On nigdy nie będzie problemem dla Milanu. Higuain musi rozwiązać swoje fizyczne dolegliwości. Wspieramy się nawzajem. Musimy ustawić się na boisku tak, aby jego współpraca z pozostałymi zawodnikami funkcjonowała jak najlepiej.

O sytuacji w tabeli:

Przed nami jest nadal długa droga. Musimy odzyskać kontuzjowanych zawodników. Teraz musimy myśleć z meczu na mecz.

O rozgrywaniu spotkania o 12:30:

Nie chciałem wzbudzać kontrowersji swoją wypowiedzią. Czasem potrzeba więcej niż 48 godzin na odpowiednią regenerację.

O rzucie karnym:

Nie widziałem dokładnie tej sytuacji. Na początku myślałem, że VAR został użyty z powodu Boriniego, który otrzymał wcześniej żółtą kartkę. Uważam podobnie jak Pioli [trener Fiorentiny, przyp.red], że to my (zespół) powinniśmy decydować, co robić w takich sytuacjach.

O Abate:

Gratuluję Abate dzisiejszego występu. Martwiłem się dzisiaj o grę czwórką obrońców z tyłu. Abate wykonał dzisiaj dobrą robotę na pozycji, na której zazwyczaj nie gra. Dziękuję mu za jego dyspozycyjność.

O duchu zespołu:

Dwa tygodnie temu powiedziałem, że po przerwie na reprezentacje widziałem zespół odpowiednio przygotowany, w przeciwieństwie do innych tego typu okresów, kiedy to widziałem wśród zawodników zmęczenie. Każdy z zawodników daje z siebie coś ekstra. Na dzień dzisiejszy potrzebuję w zespole wszystkich zawodników. W naszej szatni potrzeba harmonii. To niesamowity zespół, który wykazuje poczucie przynależności i chęć walki o najważniejsze cele. Ci zawodnicy zrobią dla mnie wszystko. Współpraca z taką grupą jest prawdziwą przyjemnością.

Komentarze

 • avatar
  Slaviio
  Wroci Gonzalo Mam nadzieje ze ułatwi zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem jakim jest Torino za tydzień Jest cos winien za głupie osłabienie
 • avatar
  MK92
  Fajnie, że Rino jest tak zżyty z piłkarzami Milanu. Na takich relacjach można dużo zbudować. Widać postęp w stosunku do początku sezonu, a przecież mamy takie braki kadrowe. Gattuso należą się pochwały za ostatni okres.
  • avatar
   Slaviio
   Ta walka o LM jest ciekawsza niż czasem gra w lidze Europy...