Gattuso: W obecnej chwili chcę być blisko moich zawodników

Gattuso: W obecnej chwili chcę być blisko moich zawodników

Gennaro Gattuso udzielił wywiadu dla Milan TV przed meczem z Napoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia przed meczem:

O meczu Milan vs Napoli:

Musimy rozpocząć ten mecz w taki sam sposób jak to zrobiliśmy podczas pierwszych 50 minut spotkania ligowego. Musimy zagrać z taką samą mentalnością. W ostatnich 30 minutach straciliśmy na dryblingu i na swojej sile. Napoli zdołało w tym czasie zaprezentować wszystkie swoje cechy. Musimy pokazać naszą wolę walki, chęć do gry i zaprezentować się dobrze na boisku.

O Ancelottim:

Lubię rozmawiać ze swoimi współpracownikami po meczu. Jestem w stałym kontakcie z Carlo, często ze sobą rozmawiamy o piłce i nie tylko. On nigdy mnie nie zawiódł, zawsze słucham uważnie to, co ma mi do powiedzenia. Bardzo go szanuję zarówno jako trenera jak i człowieka.

O bliskości z zespołem:

W obecnej chwili chcę być blisko moich zawodników i sprawić, aby mój głos był słyszany w szatni. Chcę być blisko zespołu, nawet podczas rozgrzewki.

O defensywie:

Zawsze pracujemy nad linią defensywną i nad grą w środku boiska, w oparciu o środkowego pomocnika. Bardzo wierzymy w to, co robimy.

O zmniejszeniu dystansu do Juventusu i Napoli:

To wymaga odpowiedniego doświadczenia. Jesteśmy młodym zespołem i potrzebujemy tego rodzaju spotkań aby stać się konkurencyjni. Potrzebujemy ciągłości w zakresie wydajności oraz mentalności. Wciąż mamy wiele wzlotów i upadków jeśli chodzi o naszą formę podczas spotkań.

O Piątku:

On przypomina mi Tomassona, posiada specyficzne cechy. Piątek dopiero do nas dołączył, ale lubię go, to ciekawy zawodnik, który patrzy z podziwem na zdjęcia w Milanello. On lubi obserwować, mówić i poznawać struktury klubu, co jest naprawdę czymś dobrym.

O Bakayoko:

Jednego dnia piłkarz jest uważany za kogoś zbędnego, a następnego jest uważany za fenomen. Dzisiaj można usłyszeć o nim wiele rzeczy, zazwyczaj tych dobrych. On musi zawsze być gotów zaoferować swoje zalety zespołowi. Bakayoko jest technicznym zawodnikiem, który daje nam swoją pomocną dłoń.

O kontuzjowanych:

Wczoraj Biglia i Caldara uczestniczyli w części naszych przygotowań. Obecnie przygotowują się oni na poziomie fizycznym. Myślę, że powinni być do naszej dyspozycji w ciągu tygodnia. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ wykazują wielkie pragnienie gry i chęć jak najszybszego powrotu na boisko.

Gdzie widzisz Milan za 5 lat?

Zastanówmy się nad tym teraz, ponieważ 5 lat to sporo czasu. W ciągu 5 lat może się wydarzyć wiele rzeczy, mercato staje się coraz bardziej globalne i trudno jest utrzymać w swoich szeregach zawodników, którzy nie mają zbyt wiele chęci do gry. Chcemy jak najszybciej stać się zespołem kompletnym i rozwijać naszą młodzież. Obecnie jesteśmy zdrową grupą z wielkimi indywidualnościami, ale musimy stać się konkretnie i silni w tym, co robimy

Komentarze