Gattuso: W naszych szeregach pojawiło się poczucie przynależności do tego klubu

Gattuso: W naszych szeregach pojawiło się poczucie przynależności do tego klubu

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Torino. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Radice:

Odszedł od nas wielki człowiek. Tak chcę go zapamiętać.

O Torino:

To trudny rywal, ktory łączy jakość i fizyczność. Jutrzejsze spotkanie będzie dla nas bardzo wymagające. Musimy zachować ostrożność w tym meczu.

Czy Higuain i Cutrone mogą grać razem?

Spróbujemy.

O zespole:

Naszym celem musi być równowaga i odpowiednie nastawienie na boisku. Łatwo jest znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji, ale my musimy zrobić wszystko, aby popełnić jak najmniej błędów. Każde spotkanie można wygrać, przegrać lub zremisować. Chcę zobaczyć wśród zawodników większe pragnienia zwycięstwa.

Jesteśmy zespołem, który na poziomie fizycznym prezentuje się naprawdę dobrze.

O Lidze Mistrzów:

Czy spodziewałem się, że będziemy walczyć o Ligę Mistrzów? Kiedy jest wielkie pragnienie wśród zawodników i zaangażowanie, można oczekiwać wszystkiego. Po wielu urazach zobaczyłem w zawodnikach zupełnie inne pragnienie. W naszych szeregach pojawiło się poczucie przynależności do tego klubu.

O Higuainie:

Nawet kiedy wszyscy wytykali jego błędy, on śmiał się w szatni, nie przejmował się krytyką ze strony mediów i starał się robić swoje. Taka postawa jest dla nas fundamentalna. Teraz musi skoncentrować na pomaganiu zespołowi i wykonywaniu swoich zadań na boisku.

O pojedynkach z silniejszymi zespołami:

Czy za jakiś czas Milan będzie mógł grać na równi z wielkimi zespołami? O tym zadecydują wydarzenia na boisku. Musimy kontynuować naszą pracę i być bardzo ostrożni. Nasza mentalność jest odpowiednia i jesteśmy na dobrej drodze. To normalne, że musimy się rozwijać, aby później zbliżyć się do innych zespołów. Nasze kierownictwo chcę dokonać wielkich rzeczy. Jeśli pójdziemy w tym samym kierunku, może być to dla nas wartość dodana.

O meczu Juventus vs Inter:

Czy wczoraj dopingowałen Juve? Widziałem wczoraj świetny Inter, który grał piękną piłkę. Juventus jest twardym i trudnym rywalem. To było świetne spotkanie. My jednak musimy myśleć o sobie.

O Montelli:

Nic nie mam do powiedzenia. On myśli o pewnych sprawach na swój sposób. Życzę mu, aby wrócił na ławkę trenerską tak szybko, jak to będzie możliwe. Nie mogę odpowiadać na ataki każdego dnia.

O Paquecie:

Przyleci do nas jutro, aby odbyć kilka testów. Od 1. stycznia będzie zawodnikiem  Milanu. Będziemy o nim rozmawiać, gdy oficjalnie stanie się zawodnikiem Milanu.

O kontuzjowanych:

Romagnoli i Musacchio rozpoczęli treningi biegowe. Zobaczymy co się wydarzy w przyszłym tygodniu.

Czy przeszkadza mi, że w przyszłym tygodniu będziemy grać w czwartek, a następnie we wtorek?

Na razie myślimy o jutrze. Potem będziemy myśleć o innych spotkaniach.

O Ibrahimoviciu:

Spowolnienie w negocjacjach? Nic nie rozumiem. Takie pytania powinny być kierowane do Leonardo, Maldiniego i Gazidisa

O Borinim:

Borini odczuwa pewien dyskomfort w kostce. Muszę pomyśleć jak sprawić, aby inni napastnicy mogli w spokoju zagrać.

O Bakayoko:

Udało nam się wspólnie odnaleźć jego cechy. W bardzo krótkim czasie nauczył się poruszać się w odpowiedni sposób na boisku. Jestem zaskoczony. On wciąż musi popracować nad pewnymi aspektami. Czy zostanie przez nas wykupiony? Nie jestem księgowym, ale trenerem. Tego typu transfery wymagają odpowiednich pieniędzy. Muszę dać mu możliwość wyrażania siebie do maksimum.

O Calhanoglu:

On może zrobić o wiele więcej na boisku. To była moja wina, że grał, nawet jeśli nie czuł się dobrze na boisku. Poprosiłem go o pomoc, a on zrobił to, o co go poprosiłem. Musimy mu za to podziękować.

Czy naszym jest pokonanie Interu?

Nie, myślę tylko o jutrzejszym meczu. Inter jest silnym zespołem. Naszym bodźcem musi być nieodstępowanie ich na krok w ligowej tabeli. Moim celem jest ulepszenie tej drużyny i dostanie się do Ligi Mistrzów. Podpisałbym się pod tym, aby Inter był trzeci, a my na czwartej pozycji.

O formacji:

Czy zagramy jutro trójkąt czy czwórką z tyłu? Mam wiele pomysłów. Chciałbym zagrać trójką z tyłu. Ostatnio przyszło mi do głowy, aby Suso zagrał jako półskrzydłowy. Mamy wiele pomysłów, ale w tym momencie musimy sprawić, aby nasi zawodnicy dawali ci siebie maksimum. Na razie Suso nie zagra jako półskrzydłowy.

O zmianach w piłce nożnej:

Piłka nożna się zmieniła. Dziesięć lat temu nie było obrońcy, który mógłby znaleźć się wysoko w klasyfikacji pod względem liczby udanych podań. Dzisiaj takich obrońców jest naprawdę wiele. Za 4-5 lat w tej klasyfikacji znajdzie się miejsce dla bramkarzy. Dzisiaj gramy z imponującą szybkością. Przedtem nie można było sobie wyobrazić włoskiej drużyny narodowej, której gra byłaby oparta na dryblingu.

Komentarze

 • avatar
  inter trzeci a my na czwartym? Rino się na to godzi? Okej...
  • avatar
   Jacubinho7
   Wiadomo, że lepiej by było dla nas jakby Milan był wyżej, ale teraz priorytetem jest powrót do LM niezależnie od miejsca w tabeli :)
 • avatar
  arczi
  Słabo Rino bo Milan za Interem być nie może więc do pracy.