Gattuso: W jutrzejszym meczu będziemy myśleć tylko o wygranej

Gattuso: W jutrzejszym meczu będziemy myśleć tylko o wygranej

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Udinese. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Udinese:

 Przegraliśmy dwa spotkania z rzędu. Nasi zawodnicy dają z siebie wszystko. Jestem przekonany, że możemy wrócić do gry. My wciąż żyjemy. W jutrzejszym meczu możemy zagrać inaczej. W ostatnich spotkaniach przeciwko Interowi i Sampdorii dość wcześnie traciliśmy bramki. To sprawiło nam wiele trudności w dalszej części spotkania. W ostatnich dwóch meczach stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych w drugiej części meczu. Musimy wrócić na zwycięską ścieżkę i odwrócić ten zły czar, który nam ostatnio towarzyszy. W meczu przeciwko Sampdorii miałem wrażenie, że mogliśmy zdobyć bramkę. Musimy myśleć z meczu na mecz. W jutrzejszym meczu będziemy myśleć tylko o wygranej. Nie możemy się zniechęcać ostatnimi wynikami.

O Piątku:

 Zauważyłem, że w ostatnich 2 spotkaniach Piątek nie był wystarczająco dobrze obsługiwany w pierwszych 45 minutach. 

O sędziach:

 Musimy akceptować decyzje podejmowane przez arbitrów. Ich decyzje nie mogą być usprawiedliwieniem dla naszych wyników.

O Leonardo:

 Darzymy się z Leonardo wzajemnym szacunkiem. Jestem w pełni skoncentrowany na naszym celu, jakim jest powrót do Ligi Mistrzów.

O zdarzeniu na linii Kessie-Biglia:

 To już jest przeszłość. Franck nie zasiadł na ławce rezerwowych z powodu kary dyscyplinarnej. Po powrocie ze zgrupowania swojej reprezentacji odbył tylko jeden trening z zespołem. W podobnej sytuacji znalazł się Paqueta, który również zaczął to spotkanie z ławki.

O przyszłości:

 Nie myślę teraz o swojej przyszłości. Milan jest teraz najważniejszy, to wielki klub.

O zmianie formacji:

 W ostatnich dwóch spotkaniach dokonaliśmy pewnych zmian w naszym systemie gry. Mamy odpowiednich zawodników do gry trzema zawodnikami w obronie i skorzystania z trequartisty.

Komentarze

  • avatar
    Bartol
    Jak Rino zacznie grać 3-4-1-2 to co zaczął już kombinować w sparingu to nie wróżę nic dobrego. Niech próbuje, bo zaniedbał alternatywne taktyki - tylko dlaczego testuje je w decydującej fazie sezonu? Małe doświadczenie taktyczne ma Rino.