Gattuso: Tylko spokój może zapewnić odpowiednią motywację do pracy

Gattuso: Tylko spokój może zapewnić odpowiednią motywację do pracy

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem przeciwko Tottenhamowi w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O przygotowaniach:

Pracujemy bardzo dobrze. Co prawda wielu z nas odczuwa zmęczenie w nogach, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać jutro. Chcę podziękować wszystkim zawodnikom, którzy są z nami obecni w Stanach Zjednoczonych jak i tym, którzy nie są z nami tutaj. Jutro spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Nawet jeśli w naszej kadrze wciąż nie ma zawodników, którzy odpoczywają po mistrzostwach świata, musimy sobie dać jakoś radę. To będzie bardzo otwarte spotkanie. Będzie to kolejna okazja, aby lepiej zapoznać się z rzeczywistością angielskiej piłki nożnej. 

O co poprosisz swoich piłkarzy podczas kolejnego spotkania w Stanach Zjednoczonych?

Przede wszystkim oczekuję od nich zmian w naszej grze. Powinniśmy je zobaczyć w jutrzejszym meczu. Chcemy kontynuować ciągłość w naszej pracy i przeanalizować to, co zrobiliśmy w meczu z Manchesterem United oraz dalej się rozwijać. Możliwość występowania przeciwko tak czołowym drużynom jest dla nas powodem do dumy. Rozgrywanie tego typu spotkań jest właściwym kierunkiem, w którym powinniśmy iść. 

Jak przebiegają przygotowania na obecnym etapie?

Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony. Po tym spotkaniu będą nas czekać dwa bloki treningowe, podczas których chcemy skupić się na dynamice i intensywności treningów. Jestem bardzo zadowolony z naszej dotychczasowej pracy. Atmosfera w drużynie jest świetna. Wykonujemy ciężką pracę, ale nigdy nie widziałem zdenerwowania wśród zawodników. Piłkarze podchodzą do treningów z wielkim profesjonalizmem.

O młodych zawodnikach:

Podczas tego turnieju okazje do gry mają zawodnicy z roczników 98', 99' czy 00’, którzy otrzymują wielką szansę na pokazanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Jeśli mam być szczery jest mi bardzo przykro, że nie skorzystałem w ostatnim meczu z takich zawodników jak Tsadjout, Brescianini, Capanni i wszystkich innych w ich kategorii wiekowej.

 Zobaczcie sami jak wyglądało spotkanie pomiędzy Barceloną, a Tottenhamem. W Los Angeles wiele osób bardzo dobrze się bawiło. Nie jest jest prawdą, że tego typu turnieje nie mają sensu [nawiązanie do wypowiedzi Jose Mourinho, w której to Portugalczyk przyznał, że International Champions Cup nie powinien mieć racji bytu, przypis redaktorski].

O wpływie plotek związanych z rynkiem transferowym na piłkarzy:

Chciałbym powiedzieć, że jest to nieprawda, ale wówczas opowiadałbym bzdury. Byłbym hipokrytą gdybym tak powiedział. Piłkarze zawsze rozmawiają ze sobą przez telefon, przeglądają Internet, czytają wszystko, co popadnie i rozmawiają ze swoimi agentami. Kiedy byłem zawodnikiem było podobnie. Dopóki mercato nie zostanie zamknięte, zawsze będą pojawiały się różne pogłoski, które będą niosły ze sobą "złą atmosferę". To sprawia, że nasi napastnicy nie czują się komfortowo w związku z możliwym przyjściem kolejnego zawodnika na ich pozycję. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pomocników. Ja również mam do czynienia z wieloma plotkami na co dzień, według których każdego dnia ryzykuję swoją posadę. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zachowanie spokoju. Tylko spokój może zapewnić odpowiednią motywację do pracy i pokazać swój profesjonalizm.

Komentarze

  • avatar
    FanatykACM1899
    Mam nadzieje że Conti w końcu zagra pełny sezon choć ma konkurencję w postaci Calabrii