Gattuso: Ta porażka pali nas od środka

Gattuso: Ta porażka pali nas od środka

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Betisem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O derbach:

Nie przygotowywaliśmy się do starcia derbowego, aby go zremisować. Nie byliśmy wystarczająco pewni swego, mając piłkę przy nodze. Ta porażka pali nas od środka, ale musimy wrócić na właściwe tory. Jeśli chcesz zremisować bezbramkowo jakieś spotkanie, powinieneś skorzystać z ustawienia 4-5-1 i zaparkować autobus pod własną bramką. Mogę powiedzieć, że Milan nie rozegrał dobrego spotkania. Nie powiem jednak, że wyszliśmy na boisko, aby zremisować.

O zespole:

Każdy zawodnik musi dawać z siebie wszystko. Moim zadaniem jest wykrzesanie z każdego piłkarza to, co najlepsze. Jestem młodym trenerem, mam swoje wzloty i upadki.

Moje zaletą jest codzienna praca z tymi zawodnikami.

Musimy być bardziej bezwzględni na boisku i popełniać mniej błędów.

O Donnarummie:

Gigio? Bramka w meczu derbowym  nie jest tylko jego winą.

Jeśli spojrzymy na bramki, które straciliśmy, da się zauważyć, że padły one w wyniku naszych błędów. Każdego dnia staramy się ograniczyć nasze błędy do minimum.

O Higuainie:

Powinniśmy stwarzać mu więcej przestrzeni na boisku. Biorę na siebie odpowiedzialność za wszelkie jego błędy oraz drużyny.

O Betisie:

Ten zespół miał 65 % posiadania piłki w ostatnim starciu z Realem. Zazwyczaj nie zdobywa zbyt wielu bramek, ale to jakościowy zespół. Grają trójką obrońców z tyłu i z pewnością będzie to wymagające spotkanie. Postaram się postawić na najlepszą możliwą jedenastkę na ten mecz. To będzie trudne spotkanie.

O Caldarze:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trenował z resztą zespołu. Mattia nie jest jeszcze gotowy do rozegrania 90 minut, ale z pewnością otrzyma pewną ilość na boisku.

Komentarze