Gattuso: Szkoda straconych bramek pod koniec obu części spotkania

Gattuso: Szkoda straconych bramek pod koniec obu części spotkania

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Milan TV po meczu z Realem Madryt. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

 Rozegraliśmy dobre spotkanie. Drużyna ma się dobrze. Jestem bardzo szczęśliwy ponieważ pokazaliśmy się z dobrej strony z silnym rywalem. Szkoda straconych bramek pod koniec obu części spotkania. Musimy popracować nad tym aspektem, ponieważ nie jest to kwestia przypadku. To był ważny występ w kontekście przygotowań do następnego sezonu. Teraz myślimy tylko najbliższym spotkaniu przeciwko Genoi, które będzie dla nas bardzo trudne.

O Juventusie:

Różnica między nami, a Juventusem wciąż jest bardzo duża. Jesteśmy młodym zespołem, który wciąż może się rozwijać. Przy odpowiednich wzmocnieniach i kontynuowaniu naszej pracy, możemy zniwelować różnicę, która nas dzieli.

O indywidualnościach:

Bardzo podobały mi się występy Caldary i Bakki, którzy weszli w drugiej części spotkania. Niektórzy zawodnicy potrafią zrobić różnicę na dłuższą metę, ale wolę mówić o zespole jako kolektywie, a nie jako indywidualnościach.

O letnich przygotowaniach:

Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z pracy wykonanej tego lata. Musimy iść w tym kierunku. Prezentujemy dobrą piłkę. W meczu z Realem mieliśmy dobre momenty w grze.  Walczyliśmy o każdą piłkę, przez co różnica między nami nie była już tak widoczna. Musimy popracować także nad dynamicznością naszych akcji. Spróbujemy nad tym popracować w ciągu tygodnia, aby lepiej przygotować się do pierwszego spotkania w lidze.

O Higuainie:

Cieszymy się z jego trafienia. On jest ważną częścią naszego zespołu. Cieszymy się, że do nas dołączył.

Komentarze