Gattuso: Stadio Tardini jest obiektem, na którym zawsze gra się trudno Milanowi

Gattuso: Stadio Tardini jest obiektem, na którym zawsze gra się trudno Milanowi

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Parmą. Oto, za trener Milanu miał do powiedzenia.

O Parmie:

 Parma jest wymagającym zespołem. Mieliśmy szczęście, że udało nam się z nimi wygrać w pierwszej rundzie. Posiadają w swoich szeregach zawodników, którzy potrafią sprawić wiele problemów drużynie przeciwnej. Stadio Tardini jest obiektem, na którym zawsze gra się trudno Milanowi.  Spodziewam się tego samego jutro. Jutrzejsze spotkanie jest dla nas bardzo ważne. Musimy się w nim pokazać z jak najlepszej strony. Jesteśmy całkowicie skoncentrowani na jutrzejszym meczu. Potem będziemy myśleć o meczu z Lazio. Na ten moment nie możemy myśleć o niczym innym.

O czwartym miejscu:

 Nie spodziewam się, że to spotkanie będzie decydujące dla dalszych losów tego sezonu. Walka o 4 miejsce będzie się toczyć do samego końca.

O Paquecie:

 Lucas jest w dobrej dyspozycji, dobrze trenował w tym tygodniu i może zagrać w jutrzejszym meczu.

O Romagnolim: 

Romagnoli wrócił do treningów i będzie dostępny w jutrzejszym meczu.

O Andre Silvie:

Andre Silva zdecydował się nas opuścić, aby zyskać więcej minut na boisku. Zawsze uważałem go za ważnego zawodnika naszego zespołu, biorąc pod uwagę jego wiek i cechy charakterystyczne.

O zespole:

 W tym sezonie wygraliśmy tylko 5 spotkań na wyjeździe. Mogliśmy ich wygrać zdecydowanie więcej. Do najbliższego spotkania musimy podejść z odpowiednim nastawieniem i zagrać we właściwy sposób.

O Zapacie:

Zapata jest w świetnej dyspozycji. Jutro podejmiemy decyzję czy zagra od początku przeciwko Parmie. 

O grze o 12:30:

Jako zawodnik czasami chciałem rozegrać pewne spotkania wcześniej, a jeszcze inne zdecydowanie później aniżeli w porze lunchu. Jedyna rzecz jaka martwi mnie przed tym meczem to nasza zła passa w meczach w porze lunchu.

O Suso:

Suso zawsze ciężko pracował i dawał z siebie wszystko na treningach. On ma szczególne cechy, ale może pojawić się okazja ku temu, aby spróbować czegoś innego.

O Caldarze:

Caldara wrócił niedawno do pełnej sprawności, ale wciąż potrzebuje czasu, aby być gotowy na 100% do meczu. On dobrze trenuje i zawsze daje z siebie wszystko, ale wolę być ostrożny co do niego. Nie ma potrzeby spieszyć się w tej sprawie.


Komentarze

  • avatar
    Krzychu
    Rino, no co Ty... Ligi nie wygrywa się punktując średniaków, ten mecz wcale nie jest ważny w kontekście walki o 4. miejsce, przecież nie ma szans żebyśmy stracili punkty z Fiorentiną czy Torino...
    Plus konferencji jest taki, że przynajmniej wiemy 2 z 3 zmian, Lucas i Samu z ławki, a Suso znowu w pierwszym składzie.
  • avatar
    Już się amator tłumaczy w razie wpadki, hehe;)