Gattuso: Pod względem jakościowym zrobiliśmy krok w tył

Gattuso: Pod względem jakościowym zrobiliśmy krok w tył

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Rai po meczu z Lazio. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Pod względem jakościowym zrobiliśmy krok w tył. Jeśli chodzi o defensywę to spisaliśmy się bardzo dobrze. Lazio to zespół grający bardzo fizycznie, który czekał na nasze błędy. W dzisiejszym meczu popełniliśmy dużo błędów. Mogliśmy zrobić zdecydowanie więcej na ostatnich 30 metrach.

O Piątku:

 W dzisiejszym meczu popełniliśmy wiele błędów w ofensywie. Nie miał on tak naprawdę okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Szukaliśmy go na boisku, ale nie potrafiliśmy go w odpowiedni sposób obsłużyć. Popełnialiśmy błędy pod każdym względem.

O postawie zespołu:

 Nasz drybling pozostawiał wiele do życzenia w dzisiejszym meczu. Rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie. W meczach przeciwko Lazio trzeba zawsze być czujnym, ponieważ nigdy nie wiesz kiedy wykorzystają Twój błąd. W pewnym stopniu remis może nas cieszyć, ale na poziomie technicznym mogliśmy rozegrać lepsze spotkanie.

O rozwoju drużyny:

 To prawda, że pewne rzeczy mogliśmy zrobić lepiej. Musimy przeanalizować naszą grę i wyciągnąć wnioski z naszych błędów. Laxalt nie ma techniki na poziomie Rodrigueza. Gra tak samo binarnie jak Borini. On lubi atakować głęboko. Progres jest stałym elementem wśród naszych zawodników. 

 O defensywie:

 Nasze defensywa rozegrała bardzo dobre spotkanie. Staraliśmy się rozwinąć naszą grę, ale w dzisiejszym meczu nie było to za bardzo możliwe. W dzisiejszym meczu brakowało nam posiadania piłki.

 O wykonywanej pracy:

 Aby stać się trenerem roku, czeka mnie jeszcze bardzo długa droga. Wiele zawdzięczam moim zawodnikom. Los trenera jest w rękach zawodników, którzy muszą podążać za trenerem i jego personelem. Stanowimy młodą drużynę, która słucha tego, co mamy im do zaoferowania. Tak naprawdę jeszcze nic nie zrobiliśmy. Musimy kontynuować naszą pracę. Na ten moment nie dbam o tytuły. Chcę jedynie pracować i jak najlepiej wykorzystywać swoich zawodników.


Komentarze

 • avatar
  swiety33
  Cynizm ponad wszystko we wczorajszym meczu. Bardzo kłuje w oczy, że po prostu Milan wczoraj nie chciał zdobyć gola. Chodziło tylko o 0 z tyłu. Chyba trochę nie przystoi takie podejście klubowi z taką historią i marką. Wiem, że cel został osiągnięty, ale mnie było trochę wstyd. Zresztą Maldini i Leonardo chyba czuli podobnie bo widać było po ich minach że są zniesmaczeni, żeby nie powiedzieć wkur....i. Równie dobrze można było wczoraj wyjść bez napastnika. Gattuso nie ma jaj gdy przychodzi do meczów z lepszymi klubami. Ten minimalizm często wychodzi także w spotkaniach z małymi gdy obejmujemy prowadzenie, a potem często jest oddanie inicjatywy. Dziwi mnie, że taki charakterny zawodnik nie ma charakteru na ławce. Zawodnicy wyglądali wczoraj jak psy na krótkiej smyczy i do tego z kagańcem.
  • avatar
   MilanFanJ
   pełna zgoda
  • avatar
   MK92
   W sumie zgadzam się, choć musimy zauważyć, że to, co najważniejsze, czyli punktowanie i osiąganie celów, przemawia na razie za Gattuso. A to, w jaki sposób się to realizuje, jest sprawą wtórną.
 • avatar
  Tomekp
  "Aby stać się trenerem roku czeka mnie jeszcze długa droga"
  Z wszystkich głupich wypowiedzi ta jest najgłupsza.
  Milan nie gra nic lepiej, tyle że doszedł Piątek w formie i Paqueta. To oni robią różnicę i to oni sprawiają dobre wrażenie a nie Milan jako zespół. Ostatnio czytałem że myślą nad przedłużeniem umowy Rino i to jest jakaś nagła paranoja ludzi. Teraz Rino punktuje a raczej nie Rino tylko Piątek, jesteśmy uzależnieni od jego bramek , w przeciwnym razie mamy Cutrone i zero z przodu. Gattuso nadal nic nie potrafi i nigdy nie będzie trenerem. A jeśli jakimś cudem awansujemy do LM, to zrobimy to dzięki Piątkowi a nie dzięki taktyce Gattuso. Prędzej czy później czar pryśnie.