Gattuso po meczu z Chievo

Gattuso po meczu z Chievo

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport po meczu z Chievo. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:


Czy Milan został wyleczony? Nigdy nie przeszliśmy obok jakiekolwiek spotkania obojętnie. W ostatnim czasie brakowało nam tylko trzech punktów. Dzisiejsze spotkanie było mniej perfekcyjne od tego czwartkowego. Zawsze graliśmy dobry futbol, ale nie zawsze udowadnialiśmy to poprzez nasze wyniki. Ten zespół wciąż się rozwija jeszcze wiele rzeczy wymaga poprawy. W ostatnich meczach mieliśmy problem z zamknięciem spotkania. Tym razem było inaczej.

O Higuainie:

To prawdziwy mistrz, świetny egzekutor, który wpływa pozytywnie na cały zespół. Jego obecność w drużynie jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że mamy go w swoich szeregach. Za to, co robi jest kochany przez wszystkich.

O Calhanoglu:

Brakuje nam Calhanoglu w odpowiedniej dyspozycji. Jego obecność jest pozycja nie jest na ten moment genialna, ale wierzę, że wkrótce może się to zmienić i wraz z Higuainem może zdobyć jeszcze wiele bramek dla nas.

O zespole:

Chcę mieć w zespole zawodników, którzy rozumieją, to co mam im do powiedzenia i potrafią to wcielić w życie.  Nie każdy jednak ma taką osobowość. Czasem wystarczy poklepać kogoś po plecach, aby zmieniło się czyjeś podejście.

Musimy odpowiednio współpracować z każdą formacją. Prawa strona boiska funkcjonuje bardzo dobrze. Nic gorzej wygląda to po lewej stronie, ale można to poprawić.

Musimy także popracować nad defensywą, ponieważ pojawiają się momenty zawahania wśród obrońców.

O Suso:

Dzisiaj zaliczył trzy asysty. Pokazał się z naprawdę dobrej strony w dzisiejszym meczu.

O Abate:

Abate również pokazał się z dobrej strony.

O Kessie:

Brakowało mu dzisiaj odpowiedniej dynamiki, zagrał poniżej swoich możliwości.

O zmianie formacji:

Chciałbym dokonać pewnych zmian, w tym także ustawienia, ale musimy myśleć racjonalnie i zdroworozsądkowo ocenić pewne rzeczy. Nie każde ustawienie pasuje pod każdego przeciwnika.

O Cutrone:

To nie jest tak, że lubię umieszczać go na ławce rezerwowych. Korzystamy z takiego, a nie innego ustawienia i ciężko znaleźć miejsce dla każdego zawodnika w wyjściowej jedenastce. Doceniam jednak jego głód zwycięstwa i zaangażowanie. Niezależnie od tego ile czasu spędzam na boisku, zawsze daje z siebie wszystko dla zespołu.

O Derbach:

To dla nas ważny mecz. Obejrzy go co najmniej 80 tysięcy kibiców na San Siro. Musimy się do niego odpowiednio przygotować.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  Hakan to środkowy pomocnik, "AM C..." Rino na szczęście to widzi i podoba mi się że w końcówkach daje Cutrone na skrzydle/ataku, a Hakana do tyłu... ale odniosę się też do tej wypowiedzi : "Chcę mieć w zespole zawodników, którzy rozumieją, to co mam im do powiedzenia i potrafią to wcielić w życie. Nie każdy jednak ma taką osobowość." - czuje tu podtekst do ostatnich wypowiedzi Andre Silvy.. to samo z Locatellim (strasznie załuje że go oddali żeby wydać +25mln na Bakayoko), i też dodałbym własnie Hakana do tej grupy "zbyt kreatywnych"... już któryś raz Gattuso powtarza że Hakan za dużo myśli na boisku.. Rino chciałby mieć 11 drwali... to dalej mnie osobiscie martwi... dziś wynik był, dwa tygodnie temu były kompromitacje... dalej jestem sceptycznie nastowiony co do warsztatu Rino. Remisujemy czy wygrywamy, Milan nie gra ładnej piłki, gra schematycznie i przewidywalnie... wymęcza. Bardzo mi brakuje zawodników własnie kreatywnych, myslących... (jak Pirlo, Kaka) U nas często brakuje pomysłu na rozegranie.. (i do tyłu, i bokami, długa na Suso, i Igła dopchnie.. schemat) obrona kuleje i dalej gra na granicy własnego błędu... z silniejszymi zespołami może być cięzko o punkty z taką grą, nie zapominajmy.. Chievo to sam dół tabeli, a Olympiakos to jednak esencja przeciętnosci a nie mocny zespoł europejski. Forza Milan! Forza Gattuso!
  • avatar
   BF
   Hakan grał w Leverkusen tylko jeden sezon w pełni jako "10" tak to też grał na lewym skrzydle lub jako drugi napastnik... Taki mit się zrobił że to tylko 10.... w Reprezentacji teraz też gra jako lewy pomocnik ....

   Druga sprawa to problemy osobiste Hakana, o których wspomniał Gattuso, a media już wywęższyły temat i chodzi o sprawę rozwodową
 • avatar
  adamos
  Chievo wyszło z pressingiem i mało co Abate nie walnął samobója... Lepsze ekipy przyblokują skutecznie Suso i cały Nasz atak siądzie i schemat jedyny Rina umrze śmiercią naturalną... Do wygrywania potrzeba taktyki... A u Nas z tym mizeria jest...