Gattuso po meczu z Atalantą

Gattuso po meczu z Atalantą

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Milannews.it po meczu z Atalantą. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

 O Lidze Europy:

 Bardzo zależało nam na wygraniu tego spotkania. Niestety nie udało nam się utrzymać tego wyniku do końca.  Swego czasu mogliśmy walczyć o zdecydowanie wyższe lokaty w lidze, ale  nasze niepowodzenia w przeszłości ograniczyły nam realizację pewnych  celów. Zawodnicy dają naprawdę wiele z siebie. Za mojej kadencji jednak nie zdobyliśmy zbyt wiele punktów. W tym roku nie było łatwo powalczyć o europejskie puchary, choć to nasz cel minimum  na ten sezon. Przed nami jeszcze wiele pracy. Być może 3 lub 4  wzmocnienia w następnym sezonie mogą pozwolić nam stać się zespołem  bardziej konkurencyjnym w lidze i poza nią.


 O Donnarummie:

 Uderzenie Masiello nie było łatwo do obrony. W Rzymie dopuścił się  dwóch poważnych błędów, które kosztowały nas utratę bramek. Dzisiaj był  tylko metr od przeciwnika, Masiello uderzył precyzyjnie głową do bramki.  Co Donnarumma mógł zrobić? Musimy przestać narzucać na Gigio  niepotrzebną presję. On ma tylko 19 lat. Teraz musi on zachować spokój.  On musi po prostu skupić się na swojej pracy, bo inaczej może sobie  tylko zaszkodzić. 


 O wrażeniach ze spotkania:

 Byłem zaskoczony zachowaniem moich piłkarzy w trudnych momentach spotkania.  W  niektórych sytuacjach często cierpieliśmy na boisku, a dzisiaj  wyglądało to zdecydowanie lepiej.


 O Kaliniciu:

 Mam do was wielką prośbę: nie wygwizdujcie Kalinicia jeśli pojawi się podczas  niedzielnego spotkania z Fiorentiną na San Siro. Dzisiaj miał wiele  sytuacji do zdobycia bramki i stworzył kilka okazji bramkowych dla  kolegów z zespołu. On mógł zdobyć bramkę, ale z powodu pecha nie mógł  znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Myślę, że będzie miał on okazję do  zdobycia bramki w tym sezonie. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.

Komentarze