Gattuso: Chcemy przywrócić klub na określony poziom

Gattuso: Chcemy przywrócić klub na określony poziom

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Atalantą.  Oto, trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu:

Jutro będziemy musieli założyć nasze hełmy. Atalanta gra dobry futbol, więc będziemy musieli być odpowiednio przygotowani. Trenujemy z wielką determinacją i koncentracją. Będziemy musieli pokazać nasz charakter w tym meczu. Musimy być gotowi na jutrzejszy mecz. Musimy zagrać dobrze technicznie  i twardo stąpać po ziemi. W swoim zespole posiadają czterech lub pięciu zawodników, którzy potrafią wypełnić przestrzeń na boisku, więc będziemy musieli zagrać dobrze zarówno w obronie jak i w ataku.

Musimy umieć grać w tego rodzaju spotkaniach. Nasi zawodnicy muszą uzyskać niezbędne doświadczenie. To pozwoli im odnieść sukces. Atalanta jest unikalna pod względem swojej gry, więc musimy być czujni. To będzie dla nas ważny mecz, w którym musimy zagrać swoją piłkę. Musimy też pamiętać, że przed nami jest jeszcze wiele spotkań do rozegrania. Mają wiele cech, z powodu których możemy zostać postawieni w trudnej sytuacji.

 Nasi przeciwnicy bardzo dobrze się znają. Grają tym samym ustawieniem od koło dwóch lat i łączą siłę fizyczną z dobrą techniką. Musimy zachować ostrożność w tym meczu. Zwycięstwo w jutrzejszym spotkaniu może być sygnałem, ale nie możemy zapominać, że przed nami jest jeszcze długa droga.

O Gasperinim:

 Lubię go, choć naśladowanie go jest trudne. Oglądanie gry Atalanty jest prawdziwą przyjemnością. Ich styl jest naprawdę wyjątkowy. Gasperini wykonuje świetną robotę i dobrze sobie radzi od czasu opuszczenia Genui.

O Romagnolim:

 On jest młodym kapitanem i ciągle się rozwija. On wie jak zdobyć szacunek i powinien kontynuować wykonywaną pracę. Noszenie opaski kapitana wymaga zachowania spokoju i odpowiedniej jakości, którą posiada.

O Piątku:

 Spodziewałem się takiego wpływu na drużynę z jego strony. On nie mówi dużo, ale przemawiają zanim jego bramki i to jest najważniejsze. Piątek sprawia wrażenie osoby, która chce pojawiać się na boisku, niezależnie od okoliczności. On i Zapata (Atalanta) są do siebie podobni.

O pomocy:

Współpraca Calhanoglu i Paquety wygląda naprawdę dobrze. Musimy w odpowiedni sposób zarządzać rozmieszczeniem zawodników na boisku. Możemy poprawić jakość w tym sektorze boiska. To dotyczy również Kessiego.

O zespole:

 Pod względem kondycyjnym jesteśmy dobrze przygotowani. Abate nie trenował wczoraj z powodu infekcji, ale inni dobrze wykonywali swoją pracę. Ostatnio gramy jak angielski zespół, dlatego mogę zezwolić na kilka dni wolnego. Ostatnio dobrze wykonujemy swoją pracę.

O Biglii i Bakayoko:

Bakayoko  może grać jako środkowy pomocnik. Zadaniem Biglii jest zarządzanie pomocą. Możemy grać również dwoma pomocnikami, ale jednym z nich musi być Francuz , któremu z łatwością przychodzi zmiana pozycji.

O Suso: 

 Moim obowiązkiem jest trenowanie zespołu. Nie jestem agentem piłkarskim ani dyrektorem sportowym. On zasługuje na przedłużenie umowy, ale te kwestie zależy od kierownictwa. Darzymy wielkim szacunkiem Suso. On wnosi naprawdę wiele do naszego zespołu

O wizycie Pirlo, Ambrosiniego i Oddo w Milanello:

 Bardzo ucieszyłem się z powodu tej wizyty. Radość sprawił mi także widok jak moi chłopcy witali byłych mistrzów. Dało się zauważyć wiele uśmiechów z obu stron. Najbardziej fascynującą rzeczą w AC Milan jest jego historia, zaangażowanie ludzi w pracę dla tego klubu oraz fakt jak klub traktuje poszczególną osobę. Organizacja Milanu jest nieskazitelna i zauważa to każdy, kto tutaj przyjechał. Teraz wiele zależy od nas. Chcemy przywrócić klub na określony poziom.


Komentarze